Skok PiS na media publiczne. Będą zmiany w statutach spółek

Skok PiS na media publiczne. Będą zmiany w statutach spółek

W razie likwidacji trzech wymienionych w piśmie spółek likwidatorami mają być członkowie zarządów spółek oraz kierownik komórki organizacyjnej spółki zajmującej się obsługą prawną.

Zobacz też: Czy można łatwo „odbetonować” TVP? Odpowiedź jest jedna [OPINIA]

„W razie otwarcia likwidacji likwidatorami są wszyscy członkowie zarządu oraz kierownik komórki organizacyjnej spółki zajmującej się obsługą prawną. W okresie likwidacji do składania oświadczeń w imieniu spółki wymagane jest współdziałanie dwóch likwidatorów, w tym jednego będącego członkiem ostatniego zarządu” — zaproponował we wniosku minister Gliński.

Przewodniczący RMN potwierdził w rozmowie z PAP, że Rada Mediów Narodowych wyraziła zgodę na te zmiany. W uchwale napisano, że „wchodzi w życie z dniem podjęcia”.

O sprawie jako pierwszy napisał Onet. Portal podał, że poprzez zmiany w statucie „polityk PiS chce uniemożliwić przejęcie kontroli nad mediami państwowymi przez nową władzę, która zamierzała to zrobić w ramach procedury likwidacyjnej„.

Minister Gliński, odnosząc się do informacji medialnych na ten temat, napisał na platformie X: „System mediów Tuska uruchamia kolejną nagonkę. Wszystkie działania ws. mediów publicznych są zgodne z prawem. Dla Polski i demokracji lepszy jest pluralizm niż monopol. Pozdrawiam Wszystkie Oczy Wielkiego Brata”.

Źródło https://businessinsider.com.pl/biznes/skok-pis-na-media-publiczne-beda-zmiany-w-statutach-spolek/0g5phgn

Popularny