Śląsk – Korona! Ostatni mecz na Tarczyński Arenie w 2023 r. [BILETY, TRANSMISJA, JAK DOJECHAĆ]

Śląsk pozostaje niepokonany w PKO Ekstraklasie od blisko 4 miesięcy – ostatnia porażka Trójkolorowym przydarzyła się 12 sierpnia w Mielcu ze Stalą (1:3). Od tego momentu Śląsk zanotował 11 zwycięstw i trzy remisy i pewnie przewodzi w ligowej tabeli. W międzyczasie pokonał niemal całą ligową czołówkę – na rozkładzie ma Lecha, Legię, Jagiellonię i Pogoń. Postawić się ekipie Jacka Magiery zdołał ostatnio mistrz Polski, czyli Raków Częstochowa. Zacięte spotkanie we Wrocławiu przy komplecie publiczności zakończyło się wynikiem 1:1.

Raków ma największy potencjał w PKO BP Ekstraklasie. Szanujemy ten punkt. Kontynuujemy naszą serię. Chcemy dalej te punkty zdobywać.
Jacek Magiera, trener Śląska Wrocław, tuż po ostatnim meczu

Po 17 kolejkach Śląsk ma trzy punkty przewagi nad drugą Jagiellonią Białystok i pięć „oczek” więcej od trzeciego Lecha Poznań. Korona jest na 14. miejscu i nie wygrała czterech ostatnich spotkań. Ale kielczan nikt nie zamierza lekceważyć – wszak w Mikołajki pokonali oni po dogrywce (2:1) w 1/8 finału Polski obrońcę tytułu – warszawską Legię. W lutym 2023 r. w poprzednim spotkaniu między tymi drużynami na Tarczyński Arenie padł remis 1:1.

Kiedy mecz Śląsk – Korona na Tarczyński Arenie?

Mecz Śląsk Wrocław – Korona Kielce już w sobotę 9 grudnia na Tarczyński Arenie we Wrocławiu. Początek spotkania o godzinie 20:00.

Śląsk Wrocław – Korona Kielce. Gdzie oglądać transmisję meczu?

Transmisję sobotniego meczu Śląska z Koroną zobaczycie na sportowych kanałach Canal +, czyli CANAL+ Sport, CANAL+ Sport 3 i Canal+ 4K Ultra.

Zobacz również

Jak kupić bilety na mecz Śląsk Wrocław – Korona Kielce?

Bilety na mecz Śląsk Wrocław – Korona Kielce kupicie tutaj. Dodatkowo klub przygotował specjalną promocję – im więcej kibiców na meczu Śląska z Koroną, tym wyższy rabat na wybrany mecz na rundę wiosenną.

Mecz Śląsk – Korona na Tarczyński Arenie. Co muszę wziąć ze sobą?

 • Dowód osobisty – dokument tożsamości jest niezbędny, aby wejść na obiekt. Radzimy zabrać ze sobą plastikową wersję dokumentu. Aplikacje, takie jak np. mObywatel, przy dużej liczbie osób zgromadzonych w jednym miejscu potrafią odmówić posłuszeństwa.
 • Bilet na mecz – polecamy przed wyjściem zapisać bilet w formie PDF w pamięci telefonu lub go wydrukować. Takie przygotowanie ułatwi szybsze wejście na obiekt w razie kłopotów z łączem.

Śląsk – Korona. Co mogę, a czego nie mogę wnieść na stadion?

Na stadion nie można wnosić przedmiotów określonych w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych. Większe plecaki, parasolki lub niepotrzebne rzeczy można pozostawiać w punktach depozytowych zlokalizowanych przy bramach od ul. Królewieckiej i Lotniczej. Na mecz można wnieść plastikową butelkę z napojem o pojemności maksymalnie 0,5 litra. Można także wziąć ze sobą np. koc, aby ogrzać się w zimny sobotni wieczór.

Mecz Śląsk-Korona na Tarczyński Arenie. Jak wejdę na stadion?

 • Na sektory A oraz D najwygodniej wejść od strony ulicy Lotniczej. Wejście na sektory B oraz C jest natomiast ulokowane od ulicy Królewieckiej.
 • Nie stój w kolejce do kołowrotka przed wejściem na stadion! Twój bilet zadziała w każdym kołowrotku na danej trybunie, więc wybierz ten, przy którym jest najmniej ludzi i wejdź sprawnie na trybuny.
 • PAMIĘTAJ! Jeśli przejdziesz przez kołowrotek, nie masz już możliwości powrotu na esplanadę. Skorzystaj więc z wszystkich możliwości na esplanadzie, a potem udaj się na trybuny przez kołowrotek.
Zobacz również

Jak dojadę na mecz Śląsk – Korona na Tarczyński Arenie? – komunikacja miejska

Zachęcamy do przyjazdu na mecz komunikacją zbiorową. Na stadion dojeżdżają:

linie tramwajowe:

tramwajowymi:

 • 18 i 21 – przystanek „Tarczyński Arena (Królewiecka)”;
 • 3, 10 i 20 – przystanek „Tarczyński Arena (Lotnicza)”.

oraz autobusowe:

 • 101, 102, 103, 104, 123, 127 i 152 – przystanek „Tarczyński Arena (Królewiecka)”.

Do sektorów A i D (od ulicy Lotniczej) dojedziemy tramwajami 3, 10 oraz 20. Ponadto miasto uruchomi specjalne linie MPK, które przywiozą kibiców na mecz i odwiozą fanów po spotkaniu. W tym celu, w godzinach 18:00 – 19:30 uruchomiona zostanie specjalna linia tramwajowa T2, która będzie kursować co około 10 minut w relacji:

 • DWORZEC GŁÓWNY – Piłsudskiego – Małachowskiego – Pułaskiego – pl. Wróblewskiego – Traugutta – Oławska – Kazimierza Wielkiego –  św. Mikołaja – pl. Jana Pawła II – Legnicka – Lotnicza – PILCZYCE
 • PILCZYCE – Lotnicza – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Podwale – Piłsudskiego – DWORZEC GŁÓWNY

Ostatni odjazd linii T2 z Dworca Głównego zostanie zrealizowany o godzinie 19:30. ODWÓZ KIBICÓW

Uruchomione zostaną specjalne linie tramwajowe T1 i T2 oraz specjalne linie autobusowe S1 i S4, które zaczną odwozić kibiców od około godziny 22:00 co około 5 do 6 minut:

 • T1 i S1 będą odjeżdżały z przystanku Tarczyński Arena (Królewiecka);
 • T2 będzie odjeżdżała z przystanku Tarczyński Arena (Lotnicza);
 • S4 wzmocni odwóz kibiców z pętli Pilczyce (w przypadku pojawienia się takiego zapotrzebowania).

Trasa ich przejazdu będzie przedstawiała się następująco:

 • T1 (tramwajowa linia specjalna): TARCZYŃSKI ARENA (KRÓLEWIECKA) – Królewiecka – Pilczycka – Popowicka – Starogroblowa – Długa – Dmowskiego – Jagiełły – Most Sikorskiego – Podwale – Pl. Jana Pawła II – Podwale – Piłsudskiego – Małachowskiego – Pułaskiego – Pl. Wróblewskiego – Oławska – GALERIA DOMINIKAŃSKA
 • T2 (tramwajowa linia specjalna): LEŚNICA – Kosmonautów – Lotnicza – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Podwale – Piłsudskiego – Kołłątaja – Skargi – Bł. Czesława – GALERIA DOMINIKAŃSKA
 • S1 (autobusowa linia specjalna): TARCZYŃSKI ARENA (KRÓLEWIECKA) – Królewiecka – Śląska – Lotnicza – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Oławska – Podwale – Dworcowa – DWORZEC GŁÓWNY (DWORCOWA)
 • I jeśli pojawi się taka potrzeba (decyzja Centrali Ruchu): S4 (autobusowa linia specjalna) PILCZYCE – Lotnicza – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Oławska – Podwale – Dworcowa – DWORZEC GŁÓWNY (DWORCOWA)

Dodatkowo w dniu meczu wybrane kursy linii 102, 103, 136 i 152 będą obsługiwane przez autobusy przegubowe.

Na liniach specjalnych obowiązują takie same zasady odpłatności za bilety, jak na innych liniach miejskich.

Jak dojechać na stadion przy al. Śląskiej samochodem? 

Obok Tarczyński Areny przebiega Autostradowa Obwodnica Wrocławia. By dotrzeć na stadion można zjechać z AOW zjazdem „Wrocław Stadion”, „Wrocław Północ” lub „Wrocław Mokronos Dolny”. Przy tak wysokiej frekwencji zachęcamy do skorzystania ze zjazdów innych niż „Wrocław Stadion”, ponieważ może on być bardzo zatłoczony, co prowadzić będzie do zatorów. Przypomnieć trzeba, że ruchem w okolicy stadionu będzie kierować policja.

Mecz na Tarczyński Arenie. Gdzie zaparkować?

Dla kibiców dostępne będą trzy parkingi na terenie stadionu (płatne w parkomacie lub u mobilnych osób wyznaczonych przez operatora parkingów – wyłącznie kartą!), a także trzy kolejne w obrębie stadionu – „Szczecińska”, „Maślicka” i „Królewiecka”. Tam z kolei zapłacimy tylko gotówką. 

Parkingi dostępne podczas spotkań Śląska:

 • Parking A2 (płaność kartą),
 • Parking A3 (płatność kartą),
 • Parking A4 (płatność kartą),
 • Parking „Szczecińska” (płatność gotówką),
 • Parking pod AOW „Maślicka” (płatność gotówką),
 • Parking „Królewiecka” (płatność gotówką).

Więcej informacji o parkingu na Tarczyński Arena można znaleźć na stronie internetowej stadionu.

Śląsk Wrocław – Korona Kielce. Gdzie kupię „śląskowe produkty”?

Jeśli chciałbyś kupić śląskowy gadżet albo odzież – odwiedź klubowe punkty sprzedaży:

Popularny