Szukaj
Close this search box.

Śląsk vs. Legia. Najgorętszy mecz jesieni: dodatkowe rozwiązania i komunikacja dla kibiców

Śląsk vs. Legia. Najgorętszy mecz jesieni: dodatkowe rozwiązania i komunikacja dla kibiców
Zobacz również

Śląsk Wrocław przeżywa kapitalne chwile.

W 11 spotkaniach wygrał 7 razy z rzędu, zdobył 23 punkty na 33 możliwe. Jego napastnik Erik Exposito został we wrześniu wybrany po raz drugi z rzędu piłkarzem miesiąca PKO Bank Polski Ekstraklasy. Z kolei Jacek Magiera otrzymał tytuł trenera miesiąca.

W spotkaniu z Górnikiem padł remis 1:1, który przerwał piorunującą serię zwycięstw, ale nastrojów w stolicy Dolnego Śląska nie podkopał. To nadal jest drużyna, której idzie fenomenalnie, grubo powyżej przedsezonowych oczekiwań. Dalej może śrubować serię meczów bez porażki, a także tych ze strzelonym golem, która wywindowała się już do 15 spotkań z rzędu. 

Z drugiej strony jest Legia, która przegrała ostatnie spotkania w lidze – z Jagiellonią i Rakowem, w Lidze Konferencji Europy wróciła na tarczy z Alkmaar. Choć po wyjazdowym meczu w Holandii, mniej mówiło się o wyniku 0:1 z drużyną AZ, znacznie więcej o kontrowersyjnym zachowaniu służb ochrony oraz policji wobec przedstawicieli warszawskiej drużyny oraz jej piłkarzy.

 Śląsk vs. Legia. O rozwiązaniach dla kibiców. 

W piątek popołudniu nastąpiła wyczekiwana chwila – Śląsk sprzedał komplet 38 000 biletów, co jest rekordem tego sezonu w Ekstraklasie. Pobił bowiem wynik z derbów Poznania, w których Warta… przy Bułgarskiej zmierzyła się z Lechem. Ten mecz oglądało blisko 28 i pół tysiąca widzów.  

Tak zwany sold-out, czyli sprzedaż 38 tysięcy wejściówek to formalnie mniej niż potencjalne prawie 43 tysiące miejsc (oficjalna pojemność na ligę). To wszystko jednak względy bezpieczeństwa i komfortu kibiców – odliczyć trzeba było z tej puli tak zwane sektory buforowe oraz miejsca z ograniczoną widocznością. 

W sobotę dodatkowa komunikacja na mecz Śląsk vs. Legia.

Mecz Śląska z Legią rozpoczyna się w sobotę 21 października o godzinie 17.30 na Tarczyński Arenie. Miasto na okoliczność wydarzeń sportowych, gromadzących tysiące kibiców przygotowuje dodatkową komunikację. Tak będzie zapewne i tym razem. Dodatkowa linia tramwajowa zawiezie kibiców na mecz. A dodatkowe autobusy i tramwaje zabiorą ich już po meczu z dwóch lokalizacji – ul. Królewieckiej/Tarczyński Arena oraz pętli Pilczyce.

Konkretne linie i ich trasy poznamy najpewniej w drugiej połowie przyszłego tygodnia, na kilka dni przed spotkaniem, tak jak to się dzieje zazwyczaj. Komunikacja miejska to, nie da się ukryć, optymalny sposób dotarcia na wydarzenia sportowe – pozwala uniknąć potencjalnych korków i niweluje konieczność poszukiwania miejsc parkingowych. 

Bramy stadionu będą otwarte od godziny 16.00.

Klub już teraz zachęca kibiców, by pojawić się na meczu znacznie wcześniej. Bramy stadionu będą otwarte już na 1,5 godziny przed pierwszym gwizdkiem, czyli od 16.00. Warto też wziąć pod uwagę, że bilet meczowy upoważnia nas do przejścia przez KAŻDY kołowrotek na danej trybunie. Więc jeżeli do kołowrotka na dany sektor jest kolejka, to śmiało możemy przejść przez inny.  

Dziękujemy kibicom za tak olbrzymie wsparcie drużyny. Z punktu widzenia bezpieczeństwa i komfortu kibiców, bardzo ważne jest, by wszyscy pojawili się na stadionie jak najwcześniej. Warto skorzystać z dodatkowej komunikacji organizowanej przez Wydział Transportu Urzędu Miejskiego i zaplanować sobie ten dzień w taki sposób, by pojawić się na Tarczyński Arena już w okolicach godziny 16.00 Dzięki temu unikamy kolejek czy tłoku.
wyjaśnia Jędrzej Rybak, rzecznik prasowy Śląska Wrocław. 

Istotna jest także logistyka w doraźnej skali. Klub zaobserwował, że na poprzednich meczach znacznie więcej kibiców wchodziło na stadion od strony ulicy Lotniczej. Jest jednak także możliwość dojścia do obiektu od strony ulicy Królewieckiej, a to przy blisko 40 tysiącach widzów powinno nam ułatwić dotarcie do naszego krzesełka.  

Z kolei w kontekście kierowców, szczególnie tych przyjeżdżających spoza Wrocławia, istotne jest, na który zjazd z AOW postawimy. Można przypuszczać, że duże obłożenie zauważymy przy zjeździe Wrocław Stadion, można więc skorzystać z wcześniejszego zjazdu Wrocław Lotnisko i choć trochę uniknąć potencjalnych korków. Co więcej, z dużym prawdopodobieństwem ruchem aut w okolicy samego stadionu będą kierować służby, warto więc stosować się do ich wskazań. 

Co istotne, także w tym kontekście klub wychodzi kibicom naprzeciw. W następnym tygodniu opublikuje specjalną mapkę pokazującą jak dotrzeć na stadion Tarczyński Arena i jak poruszać się w jego okolicach.

A dla osób, które nie miały jeszcze okazji być na tym obiekcie, bądź w ogóle będą na meczu Śląska po raz pierwszy, stworzy instruktażowy film OD TRAMWAJU DO KRZESEŁKA, by pokazać krok po kroku jak optymalnie dostać się na stadion i jak poruszać się po obiekcie, by móc czerpać jak najwięcej frajdy z uczestnictwa w sportowym święcie.  

Atrakcje dla młodych i sprzedaż gadżetów. 

Daniem głównym ma być mecz Śląska z Legią, ale można być pewnym, że nie zabraknie atrakcji jeszcze przed rozpoczęciem tego widowiska. Kibice skorzystają z aktywności na esplanadzie stadionu oraz w sektorze rodzinnym, a będą to między innymi konkursy oraz zabawy dla dzieci organizowane przez Fundację Śląska Wrocław, malowanie buziek, stanowisko z grą EA FC24, odwiedziny Orła Ślązaka czy wybranych piłkarzy Śląska Wrocław. 

Tłumy kibiców będą mogły uzupełnić zestawy gadżetów bądź zaktualizować zestawy koszulek meczowych – dostępne będzie kilka punktów sprzedaży produktów Śląska Wrocław, między innymi FanShop #NaStadionie, „okrąglak” przy wejściu od ulicy Lotniczej, punkt na wspomnianym już Sektorze Rodzinnym, punkt w Strefie VIP oraz dodatkowy punkt na esplanadzie przy trybunie C.  

Popularny