Szukaj
Close this search box.

Śląsk Wrocław – Legia Warszawa! Święto na Tarczyński Arenie [TRANSMISJA, JAK DOJECHAĆ]

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa! Święto na Tarczyński Arenie [TRANSMISJA, JAK DOJECHAĆ]

Mecz Śląsk Wrocław – Legia Warszawa 21 października na Tarczyński Arenie będzie wydarzeniem niezwykłym. Pierwszy raz od 10 lat na trybunach wrocławskiego stadionu zasiądzie komplet kibiców. Bilety na hit 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy wyprzedały się na ponad tydzień przed spotkaniem. Będzie to zarazem jedna z pięciu najwyższych frekwencji na meczach Śląska na Tarczyński Arenie w historii. Ostatni raz tylu kibiców na meczu Śląska było pod koniec sierpnia 2013 roku – Śląsk mierzył się w rewanżowym starciu kwalifikacji do Ligi Europy z Sevillą (0:5). Na trybunach zasiadło 41 955 fanów Śląska!

Śląsk Wrocław wciąż na fali, Legia po trzech porażkach z rzędu

Śląsk w 11 spotkaniach wygrał ostatnio 7 razy z rzędu, zdobył 23 punkty na 33 możliwe. Jego napastnik Erik Exposito został we wrześniu wybrany po raz drugi z rzędu piłkarzem miesiąca PKO Bank Polski Ekstraklasy. Z kolei Jacek Magiera otrzymał tytuł trenera miesiąca.

W ostatnim spotkaniu z Górnikiem Zabrze padł remis 1:1, który przerwał piorunującą serię zwycięstw, ale nastrojów w stolicy Dolnego Śląska nie podkopał. To wciąż oznacza, że Śląsk nie przegrał 8 ostatnich spotkań. To nadal jest drużyna, której idzie fenomenalnie, grubo powyżej przedsezonowych oczekiwań. Dalej może śrubować serię meczów bez porażki, a także tych ze strzelonym golem, która wywindowała się już do 15 spotkań z rzędu. 

Zobacz również

Z drugiej strony jest Legia, która przegrała ostatnie spotkania w lidze – z Jagiellonią i Rakowem, w Lidze Konferencji Europy wróciła na tarczy z Alkmaar. Ale to wciąż Legia Warszawa z gwiazdami pokroju Josue, Wszołka czy Pekharta. Zespół, który nigdy się nie poddaje i w tym sezonie pokazał to już wielokrotnie. Sobotnie starcie zapowiada się zatem pasjonująco! Obie drużyny dzielą tylko trzy punkty, przy czym warszawianie rozegrali jedno spotkanie mniej.

Kiedy mecz Śląsk – Legia na Tarczyński Arenie?

Mecz Śląsk Wrocław – Legia Warszawa już w sobotę 21 października na Tarczyński Arenie we Wrocławiu. Początek spotkania o godzinie 17:30.

Śląsk Wrocław – Legia Warszawa. Gdzie oglądać transmisję meczu?

Biletów na mecz Śląska z Legią już od dawna nie ma w sprzedaży. Transmisję sobotniego meczu będzie można obejrzeć na sportowych kanałach Canal +, czyli CANAL+ Sport i CANAL+ Sport 3.

Mecz Śląska z Legią na Tarczyński Arenie. Najważniejsze informacje dla kibiców

Z uwagi na bardzo wysoką frekwencję, klub zaleca wszystkim kibicom wybrać się na stadion jak najwcześniej. Bramy stadionu zostaną wyjątkowo otwarte aż na 2 godziny przed spotkaniem.

– Nie ma co czekać w kolejkach na ostatnią chwilę. Zalecamy przybycie na obiekt już o godz. 15:30 i rozpoczęcie piłkarskiego święta! Dzięki temu kibice unikną kolejek, bez problemu znajdą swoje miejsce i przygotują się do meczu – informuje Jędrzej Rybak, rzecznik prasowy Śląska Wrocław.

Aby wejść na stadion należy mieć ze sobą bilet, dowód osobisty (lepiej mieć ze sobą plastikową wersję, gdyż np. aplikacja mObywatel przy dużej liczbie osób zgromadzonych w jednym miejscu potrafi odmówić posłuszeństwa) i barwy Śląska. Klub zachęca do udziału w akcji #WszyscyNaZielono! Pamiętajcie wziąć ze sobą szalik, zieloną koszulkę lub inne gadżety z barwami klubu.

Co mogę, a czego nie mogę wnieść na stadion?

Na stadion nie można wnosić przedmiotów określonych w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych. Większe plecaki, parasolki lub niepotrzebne rzeczy można pozostawiać w punktach depozytowych zlokalizowanych przy bramach od ul. Królewieckiej, jak i Lotniczej. Na mecz można wnieść plastikową butelkę z napojem o pojemności maksymalnie 0,5 litra.

Gdzie kupię „śląskowe produkty”?

Jeśli chciałbyś kupić śląskowy gadżet albo odzież – odwiedź klubowe punkty sprzedaży:

 • FanShop #NaStadionie, przy wejściu od ul. Królewieckiej,
 • „okrąglak”, przy wejściu od ul. Lotniczej,
 • stoisko na Sektorze Rodzinnym,
 • namiot obok FanShopu #NaStadionie,
 • stoisko w sektorze VIP,
 • namiot z szalikami w pobliżu parkingu wielopoziomowego.

Jak dojechać komunikacją miejską na mecz Śląsk – Legia?

Klub zachęca do przyjazdu na mecz komunikacją zbiorową. Na stadion dojeżdżają linie tramwajowe oraz autobusowe. Do stadionu od ul. Królewieckiej (sektory B i C) dotrzemy tramwajami linii 21 oraz 18 oraz autobusami 101, 102, 103, 104, 123, 127 i 152. Do sektorów A i D (od ulicy Lotniczej) dojedziemy tramwajami 3, 10 oraz 20. ROZKŁAD JAZDY MOŻESZ SPRAWDZIĆ TUTAJ.

UWAGA! Miasto uruchomi specjalne linie MPK w celu ułatwienia transportu kibicom Śląska:

 • tramwajowa linia specjalna T1, która będzie kursować co ok. 10 minut w godzinach 15-16:50, zawiezie fanów WKS-u na trasie Dworzec Główny – Tarczyński Arena (Królewiecka)
 • autobusowa linia specjalna S1, która będzie kursować co ok. 5 minut od zakończenia meczu na trasie Tarczyński Arena (Królewiecka) – Dworzec Główny (Dworcowa)
 • tramwajowa linia specjalna T1, która będzie kursować co ok. 3-6 minut po zakończeniu meczu na trasie Tarczyński Arena (Królewiecka) – Dworzec Główny
 • tramwajowa linia specjalna T2, która będzie kursować co ok. 3-5 minut od zakończenia meczu na trasie Leśnica – Galeria Dominikańska
 • autobusowa linia specjalna S2, która będzie kursować co ok. 5 minut od zakończenia meczu na trasie Pilczyce – Dworzec Główny (Dworcowa)

Pełny rozkład jazdy i wszystkie przystanki dodatkowych linii MPK znajdziesz TUTAJ.

Jak dojechać samochodem oraz gdzie zaparkować przed meczem Śląsk – Legia?

Obok Tarczyński Arena przebiega Autostradowa Obwodnica Wrocławia. By dotrzeć na stadion samochodem można zjechać z AOW zjazdem „Wrocław Stadion”, „Wrocław Północ” lub „Wrocław Mokronos Dolny”. Przy tak wysokiej frekwencji klub zachęca do skorzystania ze zjazdów innych niż „Wrocław Stadion”, ponieważ może on być bardzo zatłoczony.

Parkingi bezpośrednio na terenie stadionu są płatne w parkomacie PAYSTATION lub u mobilnych osób wyznaczonych przez operatora parkingów. Płatność może zostać zrealizowana wyłącznie kartą płatniczą! Na pozostałych parkingach, w okolicach stadionu, płacić można wyłącznie gotówką. Zapraszamy do zapoznania się z poniższą mapką:

Parkingi dostępne podczas spotkań Śląska:

 • Parking A2 (płaność kartą),
 • Parking A3 (płatność kartą),
 • Parking A4 (płatność kartą),
 • Parking „Szczecińska” (płatność gotówką),
 • Parking pod AOW „Maślicka” (płatność gotówką),
 • Parking „Królewiecka” (płatność gotówką).

Więcej informacji o parkingu na Tarczyński Arena można znaleźć na stronie internetowej stadionu.

Jak wejść na stadion na mecz Śląsk – Legia?

Na sektory A oraz D najwygodniej wchodzimy od strony ulicy Lotniczej. Wejście na sektory B oraz C jest natomiast ulokowane od ulicy Królewieckiej.

Nie stój w kolejce do kołowrotka przed wejściem na stadion! Twój bilet zadziała w każdym kołowrotku na danej trybunie, więc wybierz ten, przy którym jest najmniej ludzi i wejdź sprawnie na trybuny.

PAMIĘTAJ! Jeśli przejdziesz przez kołowrotek nie masz już możliwości powrotu na esplanadę. Skorzystaj więc z wszystkich możliwości na esplanadzie, a potem udaj się na trybuny przez kołowrotek.

Gdzie kupić napoje i przekąski podczas meczu Śląsk – Legia?

Klub zachęca do korzystania z kiosków cateringowych zlokalizowanych na wszystkich trybunach. By usprawnić obsługę klientów napoje będą wydawane w butelkach, a nie przelewane do kubków. Na esplanadzie od strony trybuny C można również spróbować słynnej „giętej”, ponadto klub zaprasza do zakupów w FoodTrucku firmy Tarczyński.

Podczas spotkania z Legią na trybunach prowadzona będzie również mobilna sprzedaż podstawowych przekąsek i napojów. Od godz. 15:30 otwarty będzie zlokalizowany przy esplanadzie obok trybuny C (tuż przy Muzeum Śląska) „Browar Stu Mostów Sports Bar”, w którym również można zakupić jedzenie i napoje. W związku z zakwalifikowaniem spotkania jako „meczu podwyższonego ryzyka” na stadionie nie będzie sprzedawany alkohol.

Co mogę robić przed meczem Śląsk Wrocław – Legia Warszawa? Mnóstwo atrakcji

Bramy Tarczyński Areny otwierają się wyjątkowo już o 15:30 i gorąco zachęcamy, by na na stadionie pojawić się jak najszybciej. To nie tylko pozwoli bezpiecznie i komfortowo, bez kolejek, wejść na stadion i znaleźć swoje miejsce, ale i skorzystać z przedmeczowych możliwości. A tych będzie naprawdę sporo!
Jędrzej Rybak, rzecznik prasowy Śląska Wrocław

Od 15:30 na kibiców czekać będzie Muzeum Śląska Wrocław (dla karnetowiczów oraz posiadaczy biletów na #ŚLĄLEG 10% rabatu), w którym można zapoznać się z historią klubu i unikalnymi eksponatami. Tuż obok zlokalizowany jest „SportsBar”, z ciekawą ofertą gastronomiczną.

Mnóstwo atrakcji czeka na najmłodszych kibiców. Szczególnie bogaty w przedmeczowe rozrywki będzie Sektor Rodzinny, którego sponsorem na ten mecz została sieć sklepów Biedronka. Sponsor przygotował sporo atrakcji, jak malowanie twarzy, kilka tysięcy baloników, ekościankę z grą edukacyjną, upominki, tatuaże piłkarskie, kolorowanki z piłkarzami oraz urocze maskotki czekające na wspólne fotki kibicami.

Dodatkowe atrakcje dostępne będą również na esplanadzie przy wejściu od ul. Królewieckiej. W sumie czekać będą konkursy z nagrodami, gadżety kibica, sprawnościowe stacje sportowe, dmuchańce, spotkanie z piłkarzami WKS-u, zabawy z maskotkami, w tym z Orłem Ślązakiem, PlayStation, strefa sportowego Malucha, kącik plastyczny.

Popularny