Szukaj
Close this search box.

Śląsk zaczyna dziś w Sopocie półfinał PLK. Gdzie oglądać mecz?

Śląsk zaczyna dziś w Sopocie półfinał PLK. Gdzie oglądać mecz?

Trzeci rok z rzędu koszykarze WKS-u są w strefie medalowej. W 2022 roku zdobyli w Hali Stulecia 18. mistrzostwo Polski. Rok później dotarli do finału, w którym przegrali z Wilkami Morskimi ze Szczecina. Teraz są w półfinale. Seria z Treflem Sopot rozpoczyna się 19 maja o godzinie 15:00 w Ergo Arenie nad Bałtykiem. Mecz pokaże na żywo Polsat Sport Fight.

Zieliński: „to zupełnie inne granie”

Obie drużyny grały ze sobą dwa razy w sezonie regularnym. We Wrocławiu lepsi byli przyjezdni (66:87), w Sopocie też wygrali goście (79:82). – Wrocławianie ostatnio nas pokonali i zwyciężyli ze Stalą. Przed nami bardzo trudna i wymagająca rywalizacja. Śląsk to w tym momencie jeden z najlepszych zespołów w lidze – uważa Żan Tabak, trener z Sopotu.

Play-offy piszą jednak swoją historię. WKS wyeliminował Stal Ostrów Wielkopolski (3:2), Trefl poradził sobie z MKS-em Dąbrowa Górnicza (3:1). – Zawsze się mówi, że play-offy to zupełnie inne granie. Tak jakby nowy sezon, który zaczyna się od zera. Nie ma kalkulowania. Myślisz tylko o tym, co przed tobą – mówi Maciej Zieliński, jeden z najlepszych w historii WKS-u (8 tytułów na koncie).

Zieliński przyznaje, że podczas decydującego starcia ze Stalą prawie dostał zawału. – Emocjonujące spotkanie, delikatnie mówiąc. Oni za wcześnie uwierzyli, że ten mecz mają wygrany i tak naprawdę przestali grać. My złapaliśmy wiatr w żagle, rozpędziliśmy się. Wielka radość – wspomina.

Jak będzie z Treflem?

Do tej pory grało nam się z nimi bardzo dobrze, ale na pewno łatwo nie będzie. To już taka faza, że wszyscy biją się jak o życie. Trzeba walczyć. Nie ma co kombinować. Do każdego meczu należy podchodzić jak do jedynego.

Maciej Zieliński

Kolenda, Parachouski i Gołębiowski

Sopocianie pauzują od tygodnia. Wrocławianie na odpoczynek i trenowanie mieli natomiast trzy dni. Cieszy powrót Łukasza Kolendy, ale nie wiadomo, na ile minut może sobie pozwolić. Ważnymi postaciami znów mogą okazać się Daniel Gołębiowski i Arciom Parachouski. Center dostawał od trenera Rajkovicia sporo czasu w serii ze Stalą, z korzyścią dla drużyny.

To zawodnik z olbrzymim doświadczeniem. Powinniśmy nawet więcej wykorzystywać jego masę i siłę. Kiedy jest ustawiony na swojej pozycji pod koszem i dostanie piłkę, to zawsze da sobie radę.

Maciej Zieliński

Gdy Parachouski jest na parkiecie, na ławce siedzi Dusan Miletić – najlepszy strzelec, zbierający i blokujący drużyny. – Grozi blokiem, natomiast jeden na jeden nie jest w stanie przeciwstawić się nikomu fizycznie. Trener to zauważył i to wykorzystał. Jak tak pójdzie dalej, to będzie dobrze – przewiduje Maciej Zieliński.

Daniel Gołębiowski to z kolei zawodnik, który rósł z miesiąca na miesiąc. – Miał dużo grania ze względu na kontuzje i zamieszanie w zespole. Mógł popełniać błędy i nie siadać za to na ławkę – ocenia Zieliński. – Robi stały postęp i mam nadzieję, że będzie to kontynuował w meczach z Treflem.

Trefl Sopot – Śląsk Wrocław: terminarz półfinału

  • Mecz 1: niedziela 19 maja o godzinie 15:00 w Sopocie (transmisja w Polsacie Sport Fight)
  • Mecz 2: we wtorek 21 maja o godzinie 17:30 w Sopocie (transmisja w Polsacie Sport 1)
  • Mecz 3: piątek 24 maja o godzinie 20:00 we Wrocławiu (bilety – tutaj, transmisja w Polsacie Sport 2)
  • Mecz 4 – ewentualny: 26 maja o godzinie 17:30 we Wrocławiu
  • Mecz 5 – ewentualny: 29 maja o godzinie 20:00 w Sopocie

W drugim półfinale mistrzowie ze Szczecina prowadzą 1:0 ze Spójnią Stargard.

Zobacz również

Popularny