Szukaj
Close this search box.

Śląsk znokautował Legię we Wrocławiu! Prawie 40 tys. kibiców na Tarczyński Arenie! (ZDJĘCIA)

Śląsk znokautował Legię we Wrocławiu! Prawie 40 tys. kibiców na Tarczyński Arenie! (ZDJĘCIA)

Mecz Śląsk Wrocław – Legia Warszawa na Tarczyński Arenie 21 października

To było wielkie piłkarskie święto we Wrocławiu! Mecz Śląsk – Legia Warszawa rozpoczął się w sobotę 21 października o godz. 17.30 na Tarczyński Arenie. Pierwszy raz od 10 lat na trybunach wrocławskiego stadionu zasiadł komplet kibiców. Bilety na hit 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy wyprzedały się na ponad tydzień przed spotkaniem. Zobaczcie w naszej galerii zdjęcia z meczu Śląsk – Legia!

– Na stadionie jest prawie 40 tys. kibiców – powiedział w Canal+ prezes Śląska Wrocław Patryk Załęczny przed rozpoczęciem spotkania. – Chcemy, żeby ten stadion zawsze tętnił życiem – dodał.

Zobacz również

AKTUALIZACJA GODZ. 20.00 ERIK EXPOSITO PO MECZU

– Dziękuję kibicom! Nieśli nas przez cały mecz, to było coś niesamowitego. Jesteśmy jedną wielką rodziną i jesteśmy w tym razem.
Erix Exposito po meczu. Cyt za slaskwroclaw.pl

AKTUALIZACJA – wynik meczu Śląsk Legia godz. 19.10

W 71. minucie spotkania Erik Exposito, najlepszy piłkarz września w Ekstraklasie, strzelił drugiego gola dla Śląska Wrocław. Brawo! Chwilę później trzecią bramkę dla Trójkolorowych dołożył Piotr Samiec-Talar. Co za mecz! Jest 3:0! 

W 76. minucie Exposito znów strzela. Mamy 4:0 dla Śląska! Niesamowity wynik!

AKTUALIZACJA – wynik meczu Śląsk – Legia godz. 18.39

Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 0:0. W pierwszej minucie drugiej połowy bramkę dla Śląska strzelił Petr Schwarz. Mamy 1:0! Piękny gol! 

Trener Śląska Wrocław o frekwencji na meczu z Legią

Warto dodać, że Śląsk Wrocław znajduje się obecnie na drugim miejscu w tabeli Ekstraklasy (ma na koncie 7 zwycięstw ligowych z rzędu), a Legia jest czwarta (przegrała ostatnie spotkania w lidze – z Jagiellonią i Rakowem).

– Te zakładane obecnie 40 tysięcy kibiców na meczu z Legią to dowód na to, że dobrze wykonujemy swoją pracę, że realizujemy założenia sprzed sezonu. Cieszymy się, że jest moda na Śląsk, tak w samym Wrocławiu, jak i w regionie. Chcemy, by z każdym meczem było z nami jak najwięcej kibiców. Żeby ta średnia 20 tysięcy kibiców na każdym spotkaniu, którą zakładaliśmy sobie u progu sezonu, była możliwa, stawała się faktem. Dziękujemy kibicom za dotychczasowe wsparcie i doceniamy atmosferę ze spotkań z Lechem, Piastem czy Górnikiem. Ale prosimy o jeszcze więcej. My nie odpuścimy.
Jacek Magiera, trener Śląska Wrocław przed meczem z Legią

I dodał: – Każdy marzy, by grać przy pełnych trybunach. Mając taką szansę trzeba zrobić wszystko, by się najlepiej sprzedać. Będę wymagał bycia sobą, bycia odważnym i konkretnym. Dla mnie to świetna sprawa, że coś takiego się dzieje.

Będzie to zarazem jedna z pięciu najwyższych frekwencji na meczach Śląska na Tarczyński Arenie w historii. 

Zobacz również

Trener Śląska Wrocław o meczu z Legią Warszawa

Trener Śląska zapowiedział, że jego drużyna chce pokrzyżować plany Legii. – Dla mnie jest to mecz, jak każdy inny. Trzy punkty z Legią są tak samo ważne, jak z innymi zespołami. Będzie jednak komplet publiczności, znakomita atmosfera. Ponad 3 tysiące kibiców z Warszawy, 36 tysięcy kibiców za Śląskiem. To będzie święto – mówił przed meczem. – Mieliśmy w środę trening na Tarczyński Arenie i czuć było, że coś ważnego przed nami. To jest fajne, tak powinna wyglądać Ekstraklasa i piłka nożna.

Sam fakt, że bilety zostały wykupione tydzień przed spotkaniem świadczy o tym, że ten mecz jest „duży”. Ja patrzę na to spokojnie. Zagramy o zwycięstwo, bo jesteśmy ambitni. Legia to oczywiście faworyt ligi, ma świetnych piłkarzy, na więcej może sobie pozwolić – mam na myśli szerszą kadrę, większe możliwości transferowe. Chcemy dobrym mentalem i organizacją gry pokrzyżować plany Legii, ale też kolejnym naszym przeciwnikom.
Jacek Magiera, trener Śląska Wrocław przed meczem z Legią
Zobacz również

Popularny