Śląsk znokautował Legię we Wrocławiu! Prawie 40 tys. kibiców na Tarczyński Arenie! (ZDJĘCIA)

Śląsk znokautował Legię we Wrocławiu! Prawie 40 tys. kibiców na Tarczyński Arenie! (ZDJĘCIA)

Mecz Śląsk Wrocław – Legia Warszawa na Tarczyński Arenie 21 października

To było wielkie piłkarskie święto we Wrocławiu! Mecz Śląsk – Legia Warszawa rozpoczął się w sobotę 21 października o godz. 17.30 na Tarczyński Arenie. Pierwszy raz od 10 lat na trybunach wrocławskiego stadionu zasiadł komplet kibiców. Bilety na hit 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy wyprzedały się na ponad tydzień przed spotkaniem. Zobaczcie w naszej galerii zdjęcia z meczu Śląsk – Legia!

– Na stadionie jest prawie 40 tys. kibiców – powiedział w Canal+ prezes Śląska Wrocław Patryk Załęczny przed rozpoczęciem spotkania. – Chcemy, żeby ten stadion zawsze tętnił życiem – dodał.

Zobacz również

AKTUALIZACJA GODZ. 20.00 ERIK EXPOSITO PO MECZU

– Dziękuję kibicom! Nieśli nas przez cały mecz, to było coś niesamowitego. Jesteśmy jedną wielką rodziną i jesteśmy w tym razem.
Erix Exposito po meczu. Cyt za slaskwroclaw.pl

AKTUALIZACJA – wynik meczu Śląsk Legia godz. 19.10

W 71. minucie spotkania Erik Exposito, najlepszy piłkarz września w Ekstraklasie, strzelił drugiego gola dla Śląska Wrocław. Brawo! Chwilę później trzecią bramkę dla Trójkolorowych dołożył Piotr Samiec-Talar. Co za mecz! Jest 3:0! 

W 76. minucie Exposito znów strzela. Mamy 4:0 dla Śląska! Niesamowity wynik!

AKTUALIZACJA – wynik meczu Śląsk – Legia godz. 18.39

Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 0:0. W pierwszej minucie drugiej połowy bramkę dla Śląska strzelił Petr Schwarz. Mamy 1:0! Piękny gol! 

Trener Śląska Wrocław o frekwencji na meczu z Legią

Warto dodać, że Śląsk Wrocław znajduje się obecnie na drugim miejscu w tabeli Ekstraklasy (ma na koncie 7 zwycięstw ligowych z rzędu), a Legia jest czwarta (przegrała ostatnie spotkania w lidze – z Jagiellonią i Rakowem).

– Te zakładane obecnie 40 tysięcy kibiców na meczu z Legią to dowód na to, że dobrze wykonujemy swoją pracę, że realizujemy założenia sprzed sezonu. Cieszymy się, że jest moda na Śląsk, tak w samym Wrocławiu, jak i w regionie. Chcemy, by z każdym meczem było z nami jak najwięcej kibiców. Żeby ta średnia 20 tysięcy kibiców na każdym spotkaniu, którą zakładaliśmy sobie u progu sezonu, była możliwa, stawała się faktem. Dziękujemy kibicom za dotychczasowe wsparcie i doceniamy atmosferę ze spotkań z Lechem, Piastem czy Górnikiem. Ale prosimy o jeszcze więcej. My nie odpuścimy.
Jacek Magiera, trener Śląska Wrocław przed meczem z Legią

I dodał: – Każdy marzy, by grać przy pełnych trybunach. Mając taką szansę trzeba zrobić wszystko, by się najlepiej sprzedać. Będę wymagał bycia sobą, bycia odważnym i konkretnym. Dla mnie to świetna sprawa, że coś takiego się dzieje.

Będzie to zarazem jedna z pięciu najwyższych frekwencji na meczach Śląska na Tarczyński Arenie w historii. 

Zobacz również

Trener Śląska Wrocław o meczu z Legią Warszawa

Trener Śląska zapowiedział, że jego drużyna chce pokrzyżować plany Legii. – Dla mnie jest to mecz, jak każdy inny. Trzy punkty z Legią są tak samo ważne, jak z innymi zespołami. Będzie jednak komplet publiczności, znakomita atmosfera. Ponad 3 tysiące kibiców z Warszawy, 36 tysięcy kibiców za Śląskiem. To będzie święto – mówił przed meczem. – Mieliśmy w środę trening na Tarczyński Arenie i czuć było, że coś ważnego przed nami. To jest fajne, tak powinna wyglądać Ekstraklasa i piłka nożna.

Sam fakt, że bilety zostały wykupione tydzień przed spotkaniem świadczy o tym, że ten mecz jest „duży”. Ja patrzę na to spokojnie. Zagramy o zwycięstwo, bo jesteśmy ambitni. Legia to oczywiście faworyt ligi, ma świetnych piłkarzy, na więcej może sobie pozwolić – mam na myśli szerszą kadrę, większe możliwości transferowe. Chcemy dobrym mentalem i organizacją gry pokrzyżować plany Legii, ale też kolejnym naszym przeciwnikom.
Jacek Magiera, trener Śląska Wrocław przed meczem z Legią
Zobacz również

Popularny