Szukaj
Close this search box.

Sparta przegrała z Motorem, ale to dopiero połowa finału

Sparta przegrała z Motorem, ale to dopiero połowa finału

Bartosz Moch trafnie to ujął w zapowiedzi finału: to jest starcie gigantów! Po złoto jadą: aktualny mistrz Polski i druga najlepsza drużyna tego sezonu – Motor Lublin, a także poprzedni mistrz Polski i najlepszy zespół tego sezonu – Sparta Wrocław.

Dziś, 17 września, mecz pierwszy. W ekipie gości nie pojadą Tai Woffinden i Maciej Janowski. Sparta jest więc poważnie osłabiona, może dlatego klub pisze o misji niemożliwej. Niepotrzebnie, ponieważ na torze, w sporcie, w życiu, wszystko się może zdarzyć, gdy głowa pełna marzeń, gdy tylko czegoś pragniesz i gdy bardzo chcesz!

Kto pragnie i chce złota mocniej?! Pierwsze odpowiedzi padną dziś w Lublinie. Transmisja na żywo w Canal + Sport 5, a także relacja na naszym portalu (poniżej). Początek meczu o godzinie 19:15.


 • Wczoraj
  [Niedziela, 17/09/2023]
  • Koniec meczu. Sparta Wrocław przegrała 39:51

   W 13. biegu klasę pokazała para Laguta, Bewley, która zostawiła za sobą Zmarzlika i Kuberę. „Dwaj zawodnicy trzymający pozom i szarpiący Pawlicki. To cała siła Wrocławia” – powiedzieli eksperci w Canal+. To był jednak łabędzi śpiew Sparty i jedyny w tym meczu bieg wygrany przez nią 5:1.

   W biegach nominowanych zwyciężali Pawlicki i Bewley. Miły akcent na koniec postawił Laguta, który wyprzedził Hampela. Wcześniej Bartłomiej Kowalski dostał czerwoną kartkę za kontakt nogą z motocyklem Holdera.

   W ekipie z Wrocławia bezapelacyjnie najlepszy był Daniel Bewley, który przywiózł 16 punktów i wykręcił najlepszy czas. Efektywni byli również Artem Laguta (12) i Piotr Pawlicki (10). 

   Dla Motoru Zmazlik i Hampel zdobyli po 10 punktów.

   Rewanż w niedzielę 24 września na stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

  • Lublin +18

   Sparta jest już pewna porażki, a na domiar złego pogłębia stratę. Gdyby nie Pawlicki, który wywalczył 2 punkty w 12. biegu, byłoby jeszcze gorzej.

  • Kevin Małkiewicz

   „Szukam w sprzęcie przełożeń, jeszcze nie znalazłem. Niedopasowany sprzęt i moje błędy. Muszę coś popracować.”

  • Z perspektywy trybuny

  • Motor jedzie szybciej…

   Kubera i Hampel zdobywają wszystko w biegu numer 9. Punkt na pocieszenie przywiózł Pawlicki. Teraz na starcie staje Bewley, który wygrał wszystkie swoje biegi. Tym razem wyjechał na trzeciej pozycji, ścigał Holdera i wyprzedził go na ostatnim wirażu. Wygrał Lindgren, Małkiewicz znów bez punktu. Eksperci w studio TV narzekają na juniorów Sparty, którzy do tej pory zdobyli jedno oczko. 
   37:23 dla Lublina.

  • Motor 25:17 Sparta

   5. wyścig był jak na razie najbardziej emocjonujący. Przez chwilę wydawało się, że Sparta przywiezie komplet, ale znakomici rywale zepchnęli Lagutę na ostatnie miejsce. Pierwszy był Dan Bewley.
   W następnym podobną szansę miała para Zmarzlik, Bańbor, lecz rozdzielił ich Pawlicki. Bailey na zero.
   7. szczęśliwy dla Bewley’a, który jest dziś chyba najszybszy ze wszystkich (9 punktów). Miejmy nadzieję, że ktoś się do niego podłączy. Drugi był Hampel, bieg na remis.

  • Niebo sprzyja żużlowi. Po pierwszej serii 15:9 dla gospodarzy

  • Korzystając z kolejnej przerwy (dotknięcie taśmy), prezentujemy pełne składy.

   • Motor Lublin: Hampel, Kubera, Holder, Lindgren, Zmarzlik, Cierniak i Bańbor
   • Sparta Wrocław: Pawlicki, Bailey, Andrzejewski, Łaguta, Bewley, Małkiewicz, Kowalski
  • Sparta przegrywa 6:12

   W rozegranym na raty biegu 3. wygrał Connor Bailey. Małkiewicz przyjechał ostatni, ale najważniejsze, że nic mu się wcześniej nie stało i jeździ dalej.

  • Pierwszy upadek

   W wyścigu juniorskim zdecydowanie lepsi byli lublinianie. Wrocławianie Kowalski i Małkiewicz przyjechali z jednym punktem. Chwilę później Bewley dotknął taśmę i zjechał z toru. Zastąpił go młody Małkiewicz. Kevin upadł zaraz po starcie, chcąc wyprzedzić po zewnętrznej Bartka Zmarzlika. Czerwona flaga przerwała bieg. Prowadzą Koziołki 9:3. Będzie powtórka.

Popularny