Sport jest fajny! Piłkarki WKS-u z wizytą w szkole i przedszkolu

Sport jest fajny! Piłkarki WKS-u z wizytą w szkole i przedszkolu

W ramach programu „Sport jest fajny” piłkarki WKS-u odwiedziły mini-trening, który odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 12 przy ulicy Suwalskiej. W zajęciach uczestniczyła ponad setka młodych sportowców! Młodzi adepci mogli zmierzyć się z ćwiczeniami, które występują na profesjonalnych treningach pierwszych zespołów Śląska Wrocław.

Sport jest fajny. Takie hasło przyświecało nam podczas eventu w Zespole Szkolno-Przedszkolnych nr 12 i mamy nadzieję, że uczestnicy naszych zajęć faktycznie mogli się przekonać do uprawiania sportu. Chociaż z drugiej strony, patrząc na ich entuzjazm i zaangażowanie, chyba można być o to spokojnym.
Edyta Wieruszewska, prezes Fundacji Śląsk Wrocław

– Uczniowie w różnym wieku mogli się zmierzyć z ćwiczeniami, które na co dzień wykonują piłkarze i piłkarki na treningach, oczywiście były one dostosowane do wieku naszych uczestników. Cieszyć może również fakt, że Śląsk Wrocław został przywitany w placówce z otwartymi ramionami, za co bardzo dziękujemy – dodaje.

Setka dzieci, ćwiczenia i dużo uśmiechu

Zajęcia dla najmłodszych – których ostatecznie pojawiło się ponad setka – prowadziły Julia Maskiewicz, Oliwia Krysman i Martyna Buś.

Dzisiejsze zajęcia były bardzo intensywne i oczywiście sportowe! Mogłyśmy w krótkim czasie pokazać dzieciom najważniejsze środki treningowe w jednostce piłkarskiej oraz przybliżyć im to, jak trenują zawodniczki naszej akademii. Na naszych treningach i takich zajęciach każdy uczestnik podwyższa swoją wydolność, usprawnia się fizycznie i oczywiście po takiej aktywności szeroko się uśmiecha. Tak było też dzisiaj.
Julia Maskiewicz

Dla obrończyni WKS-u prowadzenie takich zajęć to nie „pierwszyzna”, bowiem na co dzień jest trenerką zespołu U13 Śląska. Młodzi sportowcy po zakończeniu zmagań otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale. A co najważniejsze – wszyscy dobrze się bawili i miło (oraz aktywnie!) spędzili czas.

Galeria zdjęć

Organizatorem eventu pn. „Sport jest fajny!” realizowanego w ramach ogólnopolskiego programu „MIKRO GRANTY – EDYCJA II” była Fundacja WKS Śląsk Wrocław. Event został dofinansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.

Zobacz również

Wrocławski sport rośnie w siłę!

Już dzień później kolejne przedstawicielki sekcji piłki nożnej kobiet Śląska Wrocław – Natalia Sitarz i trenerka Monika Koziarska – pojawiły się z kolei we wrocławskim Przedszkolu „Mały Sportowiec” nr 136. Najmłodsi mieli tego dnia swój wielki dzień – pasowanie na sportowca.

Galeria zdjęć

Możliwość spotkania ze sportowcami to zawsze duże przeżycie i inspiracja dla maluchów. Nie inaczej było tym razem! Dzieci mogły zadać pytanie nie tylko do przedstawicielek piłki nożnej spod herbu WKS-u, ale i koszykarek Ślęzy Wrocław. Wspólna wizyta w przedszkolu to efekt spotkania prezesa Śląska Patryka Załęcznego z prezes 1KS-u, Katarzyną Ziobro i początek wspólnych działań. 

– Dziękuję Katarzynie Ziobro za zeszłotygodniowe spotkanie i wierzę, że razem uda się zrobić jeszcze wiele ciekawych rzeczy dla wrocławskiego sportu – mówi Patryk Załęczny. Prezes lidera Ekstraklasy niedawno rozmawiał również z Michałem Latosiem, prezesem Panthers Wrocław, wielokrotnego mistrza Polski w futbolu amerykańskim. Wrocławski sport współpracuje, wrocławski sport rośnie w siłę!

Zobacz również


Źródło: materiały prasowe

Popularny