Szukaj
Close this search box.

Sport na zniżkę lub za darmo. Zobacz, jak i gdzie aktywnie spędzić czas

Sport na zniżkę lub za darmo. Zobacz, jak i gdzie aktywnie spędzić czas

We Wrocławiu jest wiele klubów sportowych. Bez problemu znajdziesz trenerów sztuk walki, pole dance i tańca, są fitnessy, siłownie i ścianki wspinaczkowe. Nie sposób tego wszystkiego wymienić. Poniższy wybór to podpowiedź, z jakiej infrastruktury miejskiej (ale nie tylko) można korzystać ze zniżką studencką oraz gdzie można uprawiać sport za darmo.

Wrotki i skateparki

 • Tory skateparkowe znajdują się w wielu miejscach Wrocławia: przy ul. Rękodzielniczej na Pilczycach, przy ul. Wałbrzyskiej na Klecinie (przy szkole podstawowej nr 42), na terenie sportowo-rekreacyjnym przy ulicy Sołtysowickiej 68 na Sołtysowicach, w parku Tysiąclecia przy ul. Sukielicka na Kuźnikach – za darmo.
 • Centrum Treningowego Spartan tor wrotkarski (przy ul. Sukielicka/Jaksonowicka) dostosowany jest do jazdy profesjonalnej i amatorskiej. Tor do jazdy ulicznej (asfaltowy) jest ogólnodostępny i bezpłatny. Tor do jazdy szybkiej (niebieski) wynajmowany jest na treningi, szkolenia i na zawody dla klubów i zawodników zrzeszonych w Polskim Związku Sportów Wrotkarskich.

Centrum Treningowe Spartan dla studentów przygotowało miesięczny karnet open „Student” za 89 zł na wszystkie usługi fitness i siłownię we wszystkich lokalizacjach.

Rolki w mieście: byle było równo i długo

Z rolkami jest tak: trasa musi być równa i w miarę długa, aby można było nabrać tempa. Nadają się do tego dobrze przygotowane ścieżki rowerowe, których we Wrocławiu jest całkiem sporo. Na wrotkach dobrze się jeździ:

 • między Tarczyński Areną i ul. Lotniczą,
 • trasą na lotnisko,
 • z Bielan do Krzyżanowic.

Przy ustaleniu konkretnych tras przydatne będą aplikacje rowerowe, np. Rolls: Mistrz Jazdy na Rolkach lub Caynax.

Kalistenika i siłownie na świeżym powietrzu

Wiele siłowni na powietrzu i miejsc do ćwiczenia kalisteniki powstało w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Zazwyczaj mieszczą się one w parkach, między blokami, w okolicach ścieżek spacerowo-rowerowych. Wymieńmy jednak choćby kilka:

 • w pobliżu ul. Inflanckiej (Psie Pole) (siłownia i przyrządy do ćwiczenia kalisteniki)
 • w Parku Biskupim (Biskupin) siłownia na powietrzu
 • w parku przy al. Kasprowicza (Karłowice)
 • park im. Stanisława Staszica (Nadodrze)

Siłownie udostępniane są za darmo przez 24 godziny na dobę.

Zobacz również

Gdzie popływać

 • Aquapark (ul. Borowska 99) to raj dla osób, których relaksuje woda. W obiekcie są baseny rekreacyjne i basen sportowy i saunarium, organizowane są też zajęcia fitness i siłownia. Studenci z legitymacją studencką mogą skorzystać z wejściówki – 2 godziny za 40 zł (baseny rekreacyjne, saunarium, siłownia i fitness). Obowiązuje ona do godziny 15.00.
 • Pływalnia Orbita (ul. Wejherowska 34): pływalnia kryta, bilety ulgowe dla studentów w ofercie kosztują 21 zł od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-13.00, w pozostałych dniach i godzinach 22-23 zł zależnie od terminu.
 • Baseny na Akademii Wychowania Fizycznego (aleja I.J. Paderewskiego 35) bilet ulgowy kosztuje 20 zł, karnet (10 godzin w miesiącu) to już koszt 200 zł. Za godzinę pływania na basenie na Uniwersytecie Przyrodniczym (Chełmońskiego 43) studenci zapłacą 16 zł (studenci UPWr 10 zł)

Gdzie pograć w tenisa

We Wrocławiu są trzy miejskie ośrodki tenisowe Wrocławskiego Centrum Treningowe Spartan:

 • przy ul. Spiskiej 1 (WST Spartan) – 8 kortów (w tym 4 oświetlone), ceny zależą od dni i godzin i wahają się od 40 do 60 zł. Hala tenisowa jest droższa. Godzinny trening kosztuje od 110 zł do 165 zł.
 • przy ul. Pułtuskiej – 7 kortów, ceny zależą od dni i godzin i wahają się od 40 do 60 zł.
 • przy ul. Lubińskiej – 3 korty, ceny od 40 do 50 zł
Zobacz również

Popularny