Szef Capcomu uważa, że ceny gier są za niskie. Te są natomiast rekordowo wysokie

Szef Capcomu uważa, że ceny gier są za niskie. Te są natomiast rekordowo wysokie

Podczas niedawnego wydarzenia Tokyo Game Show, Tsujimoto powiedział, że koszty produkcji są teraz ok. 100 razy wyższe niż były w porównaniu do ery Famicom z czasów Nintendo Entertainment System, natomiast ceny oprogramowania nie wzrosły znacząco.

— Jest także potrzeba podniesienia wynagrodzeń pracowników — powiedział Tsujimoto. — Biorąc pod uwagę fakt, że wynagrodzenia w branży rosną, uważam, że podniesienie cen jednostkowych jest zdrową opcją dla biznesu.

Chociaż gracze prawdopodobnie nie chcą tego słyszeć, Tsujimoto ma kilka trafnych argumentów. Nie było rzeczą niezwykłą, aby gry AAA kosztowały 50 dol. lub więcej w erze, o której mówi. Uwzględniając inflację, jest to bliższe 120 dol. dzisiejszych pieniędzy, a współczesne gry AAA dopiero teraz zaczynają kosztować bliżej 70 dol.

Ceny gier za niskie?

Dzisiejsze gry są także znacznie bardziej skomplikowane, a niektóre z czołowych tytułów mają rzeczywiście ogromne budżety produkcji. Studia muszą znaleźć jakiś sposób, aby odzyskać swoją inwestycję i zarobić na tym. Bez znaczącego zwiększania cen gier, wydawcy musieli wymyślić inne sposoby na uzyskanie większych dochodów od graczy, w tym mikrotransakcje i dodatki specjalne, które są płatne.

Coś niemal na pewno zacznie się zmieniać w kontekście cen, ponieważ obecny model wydaje się niewystarczająco opłacalny dla wydawców. Prawdopodobnie ceny gier AAA będą powoli rosnąć i przekroczą 70 dol. (ok. 300 zł) za sztukę. Będzie się to jednak odbywać w taki sposób, aby nie zdestabilizować zbytnio rynku.

Z kolei mikrotransakcje i płatne DLC prawdopodobnie pozostaną.

Capcom jest znany z wielu gier, które zdobyły światową sławę i uznanie. Jednymi z najbardziej rozpoznawalnych serii są „Resident Evil”, która zrewolucjonizowała gatunek survival horror, oraz „Street Fighter”, będąca jedną z najważniejszych i najbardziej wpływowych serii gier walki.

Capcom jest także twórcą „Monster Hunter”, serii gier akcji RPG, która zdobyła ogromną popularność, szczególnie w Japonii. Inne znane tytuły i serie to „Devil May Cry”, „Mega Man”, oraz „Ace Attorney”. Każda z tych serii wniosła znaczący wkład w rozwój przemysłu gier wideo, zarówno pod względem technologicznym, jak i artystycznym.

Źródło https://businessinsider.com.pl/technologie/gry-aaa-drozsze-niz-kiedykolwiek-a-dla-capcomu-to-za-malo/qwcy06m

Popularny