Tajemnicza rezygnacja syna Janusza Filipiaka

Tajemnicza rezygnacja syna Janusza Filipiaka

„Zarząd Comarch S.A. informuje o otrzymaniu oświadczenia o rezygnacji Pana Janusza Jeremiasza Filipiaka z pełnienia funkcji Wiceprezesa Zarządu Comarch S.A. z dniem 5 listopada 2023 r.” — to krótki komunikat, który w poniedziałek opublikowała firma.

Jak wskazuje Comarch „Janusz Jeremiasz Filipiak nie podał powodów rezygnacji„.

Janusz Jeremiasz Filipiak to syn prof. Janusza Filipiaka, czyli założyciela i prezesa Comarchu. W firmie ojca pracował od 2013 r. Był odpowiedzialny za pracę z największymi klientami Fortune 10 i Fortune 500 w USA oraz realizację strategicznych celów technologicznych grupy w wymiarze transatlantyckim.

W 2023 r. pod jego nadzorem została zakończona i otwarta sześcioletnia inwestycja w główną serwerownię Grupy Comarch na zachodniej półkuli w Mesa (Arizona).

Odejście syna Janusza Filipiaka jest bardzo tajemnicze. Na razie nie wiadomo, jakie są przyczyny rezygnacji oraz plany Comarchu na jego zastąpienie.

Aktualnie w zarządzie Comarchu jest jeszcze córka Janusza Filipiaka. Anna Pruska została oddelegowana na stanowisko prezesa z rady nadzorczej miesiąc temu. Po tym, jak do szpitala trafił sam Janusz Filipiak. Według doniesień medialnych stracił przytomność. W giełdowym komunikacie Comarch nie podał więcej informacji, w tym na temat stanu zdrowia Filipiaka.

Oprócz wymienionej trójki w zarządzie Comarchu jest jeszcze sześć innych osób w randze wiceprezesów.

Źródło https://businessinsider.com.pl/biznes/zmiany-w-comarchu-tajemnicza-rezygnacja-syna-janusza-filipiaka/7rzn13v

Popularny