Telefonia komórkowa sympatyków o. Rydzyka kurczy się. Pierwsza strata od lat

Telefonia komórkowa sympatyków o. Rydzyka kurczy się. Pierwsza strata od lat

Ojciec Tadeusz Rydzyk nie ma powodów do zadowolenia, jeśli chodzi o wpływy z wirtualnej sieci komórkowej, która jest skierowana do sympatyków toruńskiego redemptorysty. Spółka zarządzająca siecią W Naszej Rodzinie, czyli Polskie Sieci Cyfrowe, opublikowała roczne sprawozdanie. Wynika z niego, że po raz pierwszy od kilku lat zanotowano stratę finansową.

Zobacz także: Nie tylko iPhone 15. Apple iPad Pro również przejdzie małą rewolucję

Według upublicznionego sprawozdania, które przytacza serwis Wirtualne Media, przychody sprzedażowe netto spółki Polskie Sieci Cyfrowe zmniejszyły się w ubiegłym roku z 804,2 tys. zł do 724,8 tys. zł. Ponadto wskazano ujemny wynik ze zmiany stanu produktów: z —435 tys. zł do —434,3 tys. zł.

Kurczy się sieć komórkowa sympatyków o. Tadeusza Rydzyka

Co więcej, spółka przyznała także, że notuje widoczny spadek liczby abonentów, co przekłada się na zmniejszone przychody. Negatywna zmiana widoczna jest w zestawieniu z wynikami z poprzednich lat: wpływy netto w 2017 r. wyniosły 971,7 tys. zł, rok później było to 934,7 tys. zł, zaś w 2019 r. — 875,4 tys. zł.

Działalność operacyjna Polskich Sieci Cyfrowych w ubiegłym roku kosztowała 361 tys. zł, co jest wzrostem wydatków o 8,2 proc. rok do roku. Wzrosły także wydatki na wynagrodzenia, które w ubiegłym roku wyniosły 128,7 tys. zł.

Zobacz także: System komputerowy przywrócił głos sparaliżowanej kobiecie. Nie mówiła prawie 20 lat

Ze sprawozdania wynika także, że rentowność spółki spadła poniżej zera: na poziomie sprzedażowym z 37,1 tys. zł zysku do 68,1 tys. zł straty, na operacyjnym — z 34,6 tys. zł zysku do 68,2 tys. zł straty, a na poziomie netto — z 31,3 tys. zł zysku do 68,1 tys. zł straty. Ujemne wyniki spółka notuje po raz pierwszy od kilku lat. Dla porównania: w 2020 r. firma zarobiła na czysto 97,1 tys. zł, rok wcześniej 93,4 tys. zł, w 2018 r. 144 tys. zł.

Telefonia komórkowa działa jako wirtualny operator telekomunikacyjny i korzysta z infrastruktury nadawczej Polkomtela, do którego należy sieć Plus. Spółka przy okazji sprawozdania rocznego nie zdradziła, jak liczna jest grupa abonentów, choć ich liczba spadła. Za powód słabych wyników spółki wskazano „niestety rosnącą konkurencję ze strony większych graczy oraz brak rozbudowanej sieci dystrybucji„.

Źródło https://businessinsider.com.pl/biznes/spada-liczba-abonentow-telefonii-dla-sympatykow-o-rydzyka/vqn5xlb

Popularny