Szukaj
Close this search box.

UOKiK wlepił Polsatowi gigantyczną karę. Stacja musi zapłacić 10 mln zł

UOKiK wlepił Polsatowi gigantyczną karę. Stacja musi zapłacić 10 mln zł

Jak dodano, decyzja Prezesa UOKiK dotyczy konkursu, który Telewizja Polsat razem ze spółką Teleaudio Dwa zorganizowała w noc sylwestrową 2021 r.

„Prezes UOKiK Tomasz Chróstny ukarał Telewizję Polsat i spółkę Teleaudio Dwa – odpowiedzialnych za organizację SMS-owego konkursu sylwestrowego. Za wprowadzenie telewidzów w błąd spółki zapłacą blisko 10 mln zł” — poinformował Urząd w komunikacie.

Jak podano, sankcje wyniosły odpowiednio: Telewizja Polsat 9 557 918 zł oraz spółka Teleaudio Dwa 388 269 zł. „Ponadto informacje o decyzji powinny pojawić się w postaci komunikatu audiowizualnego na kanałach Polsatu, stronach internetowych obu przedsiębiorców, a także na ich profilach w mediach społecznościowych” — podano.

Decyzja jest nieprawomocna — spółki mogą złożyć od niej odwołanie.

Urząd przypomniał, że widzowie, którzy 31 grudnia oglądali transmitowany na żywo koncert na antenie telewizji Polsat, mogli uczestniczyć w konkursie SMS „Wygraj 100 000 zł lub auto oraz nagrody dodatkowe”.

UOKiK podkreślił, że prowadzący program zapewniali, np. „wystarczy, że wyślecie SMS o treści SYLWESTER pod numer 7370”, „dzisiaj gracie o jeden z tych czterech eleganckich samochodów”. „Dodatkowo zachęta do wysłania wiadomości SMS pojawiała się na specjalnej belce wyświetlanej na ekranie podczas koncertu” — dodano.

Według UOKiK Telewizja Polsat i Teleaudio Dwa wprowadzali konsumentów w błąd, co do zasad, kosztów uczestnictwa w konkursie, jego przebiegu oraz możliwych do zdobycia nagród.

Źródło https://businessinsider.com.pl/biznes/uokik-wlepil-polsatowi-gigantyczna-kare-stacja-musi-zaplacic-10-mln-zl/bp3fdk4

Popularny