Szukaj
Close this search box.

W niedzielę finał PGE Ekstraligi: Betard Sparta Wrocław rusza w pogoń po złoto

W niedzielę finał PGE Ekstraligi: Betard Sparta Wrocław rusza w pogoń po złoto

Finał PGE Ekstraligi: Sparta Wrocław rywalizuje z Motorem Lublin

W Lublinie oglądaliśmy prawdziwe starcie gigantów – naprzeciw siebie stanęli aktualny mistrz Polski i druga najlepsza ekipa rundy zasadniczej – Platinum Motor oraz Betard Sparta, najlepsza po rundzie zasadniczej, będąca mistrzem Polski sprzed dwóch lat.

To gospodarze byli na papierze faworytami tego pojedynku. Sparta bowiem przystąpiła do niego z wybitymi dwoma zębami: bez kontuzjowanych Macieja Janowskiego i Taia Woffindena. Na domiar złego nie mogła skorzystać z „zastępstwa zawodnika”. Skończyło się przegraną 39:51. Porażka to fakt, były jednak charakter i walka. Ciężar punktowy uniósł na barkach Dan Bewley: 16 oczek i bonus oraz Artiom Łaguta i Piotr Pawlicki, którzy też dowieźli dwucyfrowe sumy.

Kibiców Sparty cieszyć może styl, który zespół pokazał w Lublinie. Wrocławianie nie poddali się i nie pozwolili na to, aby Motor z pełnym spokojem udał się na rewanż. Koncertowo pojechał Dan Bewley, ani razu do mety nie przyjechał przed nim Bartosz Zmarzlik. Oczekiwań nie zawiedli Artiom Łaguta oraz Piotr Pawlicki.
Bartosz Rabenda, redaktor naczelny portalu po-bandzie.com.pl

Bartosz Rabenda dodaje: – Dziury w składzie były jednak wyraźne. Poza zawodnikami, od których oczekiwań nie było, mocno zawiódł Bartłomiej Kowalski. Choć ten junior nie przepada za torem w Lublinie, to powinien przywieźć więcej niż jedno oczko. Z jego lepszą postawą wynik mógł być sensacyjny.

Zobacz również

Bez Janowskiego, ale z Woffindendem

Kontuzjowany Maciej Janowski, legenda Betardu Sparty, niedzielne starcie najpewniej obejrzy w roli kibica. Co do występu Taia Woffindena trwał wyścig z czasem. Okazało się, że zwycięski. Tajski pojawił się bowiem w składach awizowanych na to starcie.

Betard Sparta Wrocław – Motor Lublin. Gdzie oglądać transmisję finału PGE Ekstraligi?

15 biegów, 12 punktów straty do nadrobienia przez Spartę. Arcytrudne. W pokiereszowanym składzie. Ale to speedway. Jeden upadek, wykluczenie i sprawa tytułu może się otworzyć. To będzie emocjonujący wieczór.

Bilety na mecz Betard Sparta Wrocław – Motor Lublin zostały już wyprzedane. Dla tych, którzy nie będą mogli obejrzeć tego starcia na żywo dostępna będzie transmisja w Canal+ Sport 5.

Finał PGE Ekstraligi we Wrocławiu. Jak do jechać na Stadion Olimpijski?

Dojazd na Stadion Olimpijski będzie możliwy stałymi liniami komunikacji miejskiej.

Liniami tramwajowymi:

  • 9 (z Sępolna i z Parku Południowego)
  • 12 (z Zajezdni Borek)
  • 13 (z Zajezdni Borek)
  • 17 (z Kleciny)

Liniami autobusowymi:

  • 115 (z Wojnowa, przystanek Sępolno)
  • 118 (z Rędzina, przystanek Sępolno)
  • 145 (z Iwin, przystanek Sępolno).

Jak wrócić ze Stadionu Olimpijskiego do centrum?

Po meczu, od ok. godz. 21.15, z pętli Stadion Olimpijski uruchomiona będzie dodatkowa linia tramwajowa T3: Trasa T3: Stadion Olimpijski – Różyckiego – Kochanowskiego – most Szczytnicki – pl. Grunwaldzki – Rondo Reagana (peron 1) – pl. Grunwaldzki – most Grunwaldzki – pl. Powstańców Warszawy – Traugutta – Oławska – Skargi – Kołłątaja – Dworzec Główny Niezależnie od tramwaju T3, kursować też będą stałe linie:

  • tramwajowe:  9, 12, 13 i 17 (z przystanku Stadion Olimpijski),
  • autobusowe: 115, 118 i 145 (z przystanku Sępolno).

Na wszystkie linie, również T3, obowiązują bilety jednorazowe: 4,60 zł (bilet normalny) lub 2,30 zł (bilet ulgowy), bilety czasowe i okresowe.

Popularny