Szukaj
Close this search box.

Wiedźmy jeżdżą na lodzie. Od amatorstwa do ekstraklasy!

Wiedźmy jeżdżą na lodzie. Od amatorstwa do ekstraklasy!

Wiedźmy wywodzą się z Watahy – amatorskiej drużyny damsko-męskiej, która trenowała na małym lodowisku przy wrocławskim liceum. W 2019 roku dziewczyny wpadły na pomysł założenia oddzielnego zespołu. Rok później zagrały towarzysko z ekipą z Bytomia.

— Hokej wciąga natychmiast, każdy kolejny siniak jeszcze mocniej motywuje do treningu — opowiada Alicja Stawicka, jedna z Wiedźm. — W 2022 roku pojawiła się u nas trenerka Magdalena Czaplik, wielokrotna reprezentantka Polski, a już w kwietniu bieżącego roku zagrałyśmy sparing z ekstraligową Cracovią. Stwierdziłyśmy wtedy, że jesteśmy gotowe i zgłosiłyśmy zespół do rozgrywek z najwyższego poziomu w kraju.

„Nie od razu, miła, nie od razu…”

Debiut był dotkliwą porażką – 0:14 z Kozicami z Poznania. W drugim meczu poszło im lepiej, ale też przegrały – 1:3 z dziewczynami z Białegostoku. Na przełomie września i października dwukrotnie skrzyżowały kije z SMS-em Bytom. Strzeliły jedną bramkę. Na pocieszenie, bo straciły aż 32. Szczęście początkującego, o którym pisał w „Alchemiku” P. Coelho, im nie sprzyja.

Nie wyniki są jednak teraz najważniejsze. Wiedźmy chcą oczarować wrocławian hokejem. — Od lat staramy się i rozwijamy, można wręcz powiedzieć, że budujemy środowisko hokejowe w mieście — podkreśla Alicja. — Dzięki głosom mieszkańców we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim powstało już wymiarowe rolkowisko przy ul. Lotniczej, z którego chętnie korzystamy. Mamy nadzieję, że kiedyś będzie nam dane wjechać na polską scenę hokeja na lodzie także z męskim składem.

Hokeistki bez lodowiska, ale z ambicjami

Niestety, Wiedźmy są we Wrocławiu bezdomne. — Nie rozgrywamy meczów u siebie, bo nie mamy odpowiedniego lodowiska — informuje Paweł Sokołowski, jeden z trenerów. — Najbliższe wymiarowe jest dopiero w Świdnicy… Mimo to nikt z nas się nie zraża! Od samego początku wiedzieliśmy, na co się piszemy — zaznacza.

W takiej sytuacji Wiedźmy grają wszystkie mecze na lodowiskach przeciwniczek, nawet te, w których teoretycznie występują w roli gospodarza. We Wrocławiu natomiast trenują – na placu przy liceum na ul. Toruńskiej.

W najbliższy weekend mają dwa spotkania:

  • w sobotę 7 października o godzinie 17:00 w Katowicach z Kojotkami,
  • w niedzielę 8 października w Oświęcimiu z Unią.

W Tauron Lidzie Hokeja Kobiet udział bierze 10 zespołów: Wiedźmy 71 Wrocław, KS Cracovia 1906, UKH Białe Jastrzębie, UKHK Unia Oświęcim, MMKS Podhale Nowy Targ, SKKH Atomówki GKS Tychy, GKS Stoczniowiec Gdańsk, PTH Kozice Poznań, SMS Bytom i Kojotki Naprzód Janów Katowice.

Wrocławianki można śledzić na Facebooku, a ligę na tej stronie. Przez FB mogą zgłaszać się chętni do dołączenia zarówno do Wiedźm 71 Wrocław, jak i do Watahy 71 Wrocław.

Zobacz również


Źródło: materiały prasowe

Popularny