Wielkie zwolnienia w niemieckim gigancie. „Sytuacja jest krytyczna”

Wielkie zwolnienia w niemieckim gigancie. "Sytuacja jest krytyczna"

Volkswagen przygotowuje swoich pracowników na redukcję zatrudnienia — pisze portal tygodnika „Zeit”. „Sytuacja jest bardzo krytyczna” — powiedział na spotkaniu z przedstawicielami związku IG Metall szef marki Thomas Schaefer.

Napływające zamówienia, szczególnie na samochody elektryczne, są poniżej oczekiwań. Z wieloma dotychczasowymi strukturami, procesami i kosztami VW nie jest już konkurencyjny jako marka” — powiedział Schaefer.

Zobacz także: Likwidujesz działalność? Masz samochód, telefon i laptop? Zobacz co z podatkami [PORADNIK]

Nie może być tak dalej, nie można się obejść bez „zauważalnych cięć”. „Musimy zająć się krytycznymi kwestiami, w tym personelem” — mówił.

Zarząd i rada zakładowa negocjują obecnie program zwiększenia efektywności, który ma przynieść łącznie 10 mld euro. „Jak wynika z komunikatu Schaefera zamieszczonego w firmowym intranecie, żadne decyzje nie zostały jeszcze podjęte”, czytamy.

Oliver Blume, szef koncernu VW, postawił sobie za cel osiągnięcie rentowności na poziomie 10 procent do 2027 r., a podstawowa marka Volkswagen ma osiągnąć rentowność na poziomie 6,5 procent do 2026 r. Zysk operacyjny ma wzrosnąć o 10 mld euro, pisze „Zeit”.

Zobacz także: Leasing samochodu. Jakie wydatki zaliczysz do kosztów? Co z ratami, ubezpieczeniem i wykupem?

Źródło https://businessinsider.com.pl/technologie/motoryzacja/volkswagen-wytnie-etaty-sytuacja-jest-krytyczna/dkhj4v4

Popularny