Wrześniowy ranking popularności automatycznych ekspresów do kawy

Wrześniowy ranking popularności automatycznych ekspresów do kawy

Tekst powstał w redakcji Content Commerce i zawiera linki reklamowe naszego partnera.

Wśród najpopularniejszych ekspresów do kawy według danych z przeglądarki internetowej Skąpiec.pl nie mogło zabraknąć choćby jednego modelu od DeLonghi. Seria Magnifica jest wyjątkowa, bo w przeszłości Magnifica S przez bardzo długi czas znajdowała się wśród jednych z najpopularniejszych i najlepiej ocenianych ekspresów do kawy. Teraz dostępny jest już następca w kilku różnych wersjach. Niezmienna pozostała jednak atrakcyjna cena, świetne wykonanie i dość kompaktowe rozmiary. W Magnifice Start (ECAM220.22.GB) przygotujemy automatycznie espresso, czarną kawę, doppio +, a także gorącą wodę. Ekspres ma opcję regulacji temperatury kawy oraz grubości mielenia ziaren. Pojemnik mieści 1,8 l wody, więc nie trzeba go często uzupełniać.

4. Melitta Solo&Milk E953-202

Melitta Solo&Milk to automatyczny ekspres do kawy, który jest godną alternatywą dla Magnifica S. Również ma atrakcyjną cenę i kompaktowe wymiary. Spodoba się miłośnikom minimalizmu, bo przedni panel został ograniczony do minimum. Urządzenie ma smukłą obudowę o szerokości zaledwie 20 cm, co czyni je jednym z najmniejszych ekspresów dostępnych na rynku. Ekspres Melitta Solo pozwala przygotować aromatyczną kawę z 125 g świeżych ziaren oraz maksymalnie 1,2 litra wody. Wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk, a ekspres samodzielnie przygotuje wybrany napój. Pojemniki nie są zbyt dużo, ale producent musiał iść na jakiś kompromis, by zachować tak wąską obudowę. W Solo&Milk można jednocześnie przygotować dwie filiżanki kawy. Dzięki możliwości regulacji wielkości napoju można dostosować go do własnych preferencji. Do wyboru jest crema, espresso, espresso macchiato oraz ristretto. Jak sama nazwa wskazuje, ten model jest wzbogacony o spieniacz do mleka, więc można przygotować w nim również kawę mleczną, choć nie jest to w pełni automatyczny proces jak w ekspresach z tzw. cappuccinatorem.

3. Sencor SES 7018BK

Widać, że sporym zainteresowaniem cieszą się kompaktowe ekspresy do kawy. Wielu użytkowników jest w stanie zrezygnować z dodatkowych funkcji, nawet takich jak spienianie mleka. Jeśli ktoś nie pije kaw mlecznych, to rzeczywiście nie warto przepłacać i zajmować niepotrzebnie większą część blatu kuchennego. Sencor SES 7018BK ma wbudowany młynek, który według zapewnień producenta mieli kawę bardzo drobno. To dobra wiadomość dla miłośników prawdziwego espresso. W razie potrzeby grubość mielenia można wyregulować. Urządzenie ma moc 1470 W, więc szybko się nagrzewa. Oferuje ciśnienie na poziomie aż 19 barów, więc znacznie więcej niż niezbędne do espresso. Sencor wygląda elegancko i może się podobać.

2. DeLonghi Dinamica Plus ECAM370.70.SB

DeLonghi Dinamica Plus ECAM370.70.B zajmuje obecnie drugie miejsce w rankingu popularności. Co sprawia, że ten konkretny model włoskiego producenta cieszy się takim zainteresowaniem? Przede wszystkim jest to w pełni automatyczny ekspres, który przygotowuje sam nawet mleczne napoje. Oferuje ciśnienie 19 barów, zbiornik na wodę o pojemności 1,8 litra i młynek żarnowy z 13-stopniową regulacją mielenia. Obsługa tego ekspresu jest niezwykle intuicyjna, dzięki 3,5-calowemu kolorowemu wyświetlaczowi. To znacznie ułatwia przygotowanie ulubionego napoju. Miłośnicy kaw mlecznych również znajdą coś dla siebie, mając możliwość wyboru spośród takich opcji jak caffe latte, cappuccino, flat white, latte macchiato czy espresso macchiato. Dodatkowo istnieje opcja przygotowania gorącej czekolady oraz zaparzenia herbaty.

1. Philips Series 2200 EP2224/40

Zwycięzcą najnowszego rankingu popularności ekspresów do kawy według danych ze Skąpiec.pl jest Philips 2200 EP2224/40. Można powiedzieć, że to konkurent dla powyższego delonghi i melitty. To konstrukcja podobna pod względem ogólnych założeń, bo mamy tutaj ekspres z wbudowanym młynkiem i z dyszą do spieniania mleka zamiast całego systemu spieniającego. Oferuje też podobne parametry i funkcje. Pozwala za dotknięciem jednego przycisku wybrać jedną z dwóch rodzajów kaw. W jej przygotowaniu weźmie udział ceramiczny młynek, filtr AquaClean oraz system Aroma Extract, który zapewnia powtarzalne efekty przy każdej filiżance. Moc i ilość kawy jest regulowany, a ustawienia można zapisać dzięki funkcji Moja kawa.

Sprawdź też inne ekspresy do kawy:

Źródło https://businessinsider.com.pl/technologie/wrzesniowy-ranking-popularnosci-automatycznych-ekspresow-do-kawy/pfgy0k6

Popularny