Zamiast jednego drogiego, kup trzy tańsze oczyszczacze powietrza

Zamiast jednego drogiego, kup trzy tańsze oczyszczacze powietrza

Tekst powstał w redakcji Content Commerce i zawiera linki reklamowe naszego partnera.

Odpowiedź jest bardzo prosta. Każde z urządzeń można postawić w oddzielnym pomieszczeniu. Mają one mniejszą wydajność, ale to w niczym nie przeszkadza. Jeśli masz np. mieszkanie o powierzchni 50 m kw., to jeden oczyszczacz nie da rady oczyścić powietrza we wszystkich pomieszczeniach. Nie pozwolą na to ściany i drzwi. Lepiej kupić oddzielne, mniejsze do sypialni i do salonu, które w każdym z pokoi będą działać niezależnie. Poniżej przedstawiamy tańsze oczyszczacze, które warto wziąć pod uwagę.

Xiaomi Smart Air Purifier 4 Compact

Xiaomi Smart Air Purifier 4 Compact to kompaktowy i nowoczesny oczyszczacz powietrza, który na pewno spodoba się wszystkim którzy nie chcą poświęcać na takie urządzenie dużo miejsca. Ma czytelny wyświetlacz OLED i obsługuje Wi-Fi. Wyposażony jest w trzyczęsćiowy system filtracji: filtr wstępny, węglowy i HEPA 13. Oczyszcza powietrze z większych cząsteczek, nieprzyjemnych zapachów oraz bakterii, alergenów i wirusów. Wydajność CADR wynosi do 230 m3/h. Filtry są trwałe (6-12 miesięcy), a urządzenie przypomina o ich wymianie. Oczyszczacz monitoruje jakość powietrza w czasie rzeczywistym i dostosowuje tryby pracy. Pracuje cicho (20 dB) i jest idealny do użytku nawet podczas snu.

TCL KJ65F

Oczyszczacz powietrza TCL KJ65F to kompaktowe urządzenie, które skutecznie oczyszcza powietrze w niewielkich pomieszczeniach o powierzchni do 12 m kw. Jego wskaźnik CADR wynosi do 65 m³/h, co oznacza, że w ciągu godziny jest w stanie usunąć lotne zanieczyszczenia z powietrza w zamkniętym pomieszczeniu. Oczyszczacz KJ65F wyposażony jest w filtr HEPA Działa z mocą 30 W i jest w stanie przefiltrować 65 m³ powietrza na godzinę. Ma panel dotykowy, na którym można wybrać trzy tryby prędkości. Pracuje bardzo cicho, generując jedynie 28 dB hałasu w trybie nocnym. Urządzenia TCL wykorzystują technologię Apollo, która automatycznie dobiera odpowiedni program oczyszczania, eliminując z powietrza cząsteczki mniejsze od PM2,5.

Sharp UA-PE30E-WB

Sharp również ma w swojej ofercie oczyszczacze z niższej półki cenowej o mniejszej wydajności, które doskonale sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach. UA-PE30E-WB ma podwójny system filtracji, który skutecznie eliminuje zanieczyszczenia z powietrza, w tym pyłki, kurz, dym papierosowy oraz alergeny. Może też pomóc w eliminacji pleśni i grzybów z otoczenia. Nie ma tutaj jednak filtra węglowego. Pracuje cicho, generując jedynie 26 dB hałasu, więc nadaje się do stosowania w sypialni. Według zapewnień producenta ten model sprawdzi się w pokoju o powierzchni do 21 m kw.

Xiaomi Smart Air Purifier 4 Lite

Wśród tańszych urządzeń od Xiaomi warto zwrócić uwagę również na Smart Air Purifier 4 Lite. Jest idealny nawet do większych pomieszczeń o powierzchni 25-43 m kw. Jego wydajność 360 m³/h, co pozwala na efektywne usuwanie zanieczyszczeń z powietrza. Oczyszczacz wyposażony jest w potrójny filtr, który skutecznie zatrzymuje 99,97% cząstek o wielkości 0,3 μm, eliminując pyłki i smog. Jest też filtr adsorpcyjny z węglem aktywnym, który eliminuje nieprzyjemne zapachy i lotne związki organiczne. W trybie nocnym oczyszczacz działa dość cicho, generując 33,4 dB hałasu. Xiaomi można sterować za pomocą aplikacji w telefonie lub komend głosowych. Wyświetlacz na oczyszczaczu dostarcza natomiast aktualnych informacji o poziomie zanieczyszczenia powietrza, temperaturze i wilgotności w pomieszczeniu.

Electrolux FA31-201GY Flow A3

Na koniec przedstawiamy już nieco droższego Electroluxa FA31-201GY. Sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni do 40 m kw. Wykorzystuje spiralny wylot, który generuje pionowy wir, sprzyjając obiegowi czystego powietrza i pozostawiając uczucie świeżości w pomieszczeniu. Urządzenie jest wyposażone w 3-stopniową filtrację, która wychwytuje drobny pył, cząstki o wielkości PM 2,5, zapachy i szkodliwe substancje zawieszone w powietrzu. Dodatkowo, gdy filtr wymaga wymiany, oczyszczacz powiadomi o tym użytkownika. Flow A3 ma smukłą i kompaktową konstrukcję, co pozwala na łatwe umieszczenie go nawet w wąskich przestrzeniach. Charakteryzuje się cichą pracą, osiągając minimalny poziom hałasu 26 dB. Nawet przy maksymalnej prędkości, hałas nie przekracza 49 dB. W trybie uśpienia diody na oczyszczaczu przestają świecić, co przydaje się w nocy w sypialni. Electrolux reaguje na zmiany jakości powietrza i dostosowuje prędkość wentylatora automatycznie.

Źródło https://businessinsider.com.pl/technologie/zamiast-jednego-drogiego-kup-trzy-tansze-oczyszczacze-powietrza/h39zv91

Popularny