Szukaj
Close this search box.

Zaskakujący wpis na profilu państwowej spółki. PGE tłumaczy: awaria

Zaskakujący wpis na profilu państwowej spółki. PGE tłumaczy: awaria

Kontrowersyjny komentarz pojawił się na oficjalnym profilu spółki PGE, kontrolowanej przez Skarb Państwa. Dotyczy on wpisu szefa PO Donalda Tuska.

„Sławomir Nitras przed chwilą zameldował wykonanie zadania! 50 tysięcy osób zapisało się do obywatelskiej kontroli wyborów. Nie ukradną nam demokracji. Teraz wystarczy ich przegłosować” — napisał Tusk.

Odpowiedź PGE była zaskakująca.

Będzie sporo roboty do wykonania 15 października. Donald zameldował, że będzie 50 tys. tych, co mają pilnować wyborów. Ciekawe, ilu z nich będzie robiło rozróby. Babcia Kasia będzie pewnie pierwszym sekretarzem tych, co mają bronić przebiegu wyborów. Ciężkie czasy dla polskiej demokracji” — napisała PGE.

Wpis szybko został usunięty, ale kopie pojawiły się np. na Twitterze.

O komentarz poprosiliśmy PGE. Spółka tłumaczy to „awarią”.

Miała miejsce awaria na Facebooku i Instagramie grupy PGE, podczas której został »zaciągnięty« wpis z innego konta, który został usunięty przez administratora” — poinformowało nas biuro prasowe PGE.

Sprawa ma miejsce dzień przed zaplanowaną na poniedziałek radą nadzorczą PGE, która ma rozstrzygnąć o dalszych losach prezesa energetycznego koncernu Wojciecha Dąbrowskiego.

O tym, że ważą się losy prezesa PGE, który jest zaufanym człowiekiem wicepremiera Jacka Sasina, pisaliśmy w piątek rano. Burzę w PiS wywołał bunt górniczych związków zawodowych, których zbulwersowała zapowiedź prezesa PGE, że spółka odejdzie od węgla do 2030 r.

„Te skandaliczne i bezmyślne wypowiedzi wywołały niepokój i złość na Śląsku” — napisał w liście do premiera Bogusław Ziętek, szef WZZ „Sierpień 80”.

Do tych głosów, według informacji Business Insidera, szybko przyłączyła się część polityków PiS związana z premierem Mateuszem Morawieckim, która od dawna próbowała doprowadzić do dymisji prezesa PGE i w ten sposób uderzyć w Jacka Sasina. Wiele wskazuje na to, że Dąbrowski może w poniedziałek stracić stanowisko. Jak podają nasze źródła, Dąbrowskiego może zastąpić Wanda Buk, zaufana osoba premiera Mateusza Morawieckiego. Obecnie sprawuje ona funkcję wiceprezeski PGE ds. regulacji. Przejęcie przez nią sterów oznaczałoby rewolucję w spółkach Skarbu Państwa i utratę kontroli Jacka Sasina nad największym koncernem energetycznym w kraju.

Źródło https://businessinsider.com.pl/biznes/zaskakujacy-wpis-na-profilu-panstwowej-spolki-pge-tlumaczy-awaria/4ywsk5l

Popularny