Szukaj
Close this search box.

Zmiany kadrowe w JSW. Premier Tusk: kończy się etap upartyjnienia wszystkiego

Zmiany kadrowe w JSW. Premier Tusk: kończy się etap upartyjnienia wszystkiego

O swojej decyzji rada nadzorcza JSW poinformowała w środę 3 stycznia. Odwołanie z funkcji członka zarząd i zastępcy prezesa ds. rozwoju ma skutek natychmiastowy.

Jednocześnie rada powierzyła pełnienie jego obowiązków obecnemu prezesowi Tomaszowi Cudnemu. Cudny pozostaje jednocześnie prezesem JSW.

Premier Donald Tusk na konferencji po posiedzeniu rządu skomentował zmiany w węglowej spółce, która jest największym producentem w UE węgla koksowego, używanego do produkcji koksu i stali. — Wydaje mi się, że to symbolicznie kończy ten ponury etap upartyjnienia wszystkiego, co tylko się dało — stwierdził Tusk.

— Wiemy, czego symbolem stał się Kałuża kilka lat temu — dodał.

Kałuża trafił do zarządu JSW w grudniu 2022 r. To polityk, który w 2018 r. został wybrany do sejmiku woj. śląskiego z pierwszego miejsca na liście wyborczej Koalicji Obywatelskiej, ale już na pierwszym posiedzeniu ogłosił swój alians z Prawem i Sprawiedliwością. W zamian otrzymał fotel wicemarszałka, z którego zrezygnował 21 listopada 2022 r., gdy za sprawą Jakuba Chełstowskiego rozpadła się rządząca w województwie koalicja. Szybko znalazł jednak pracę w spółce z udziałem Skarbu Państwa, czyli JSW.

Po wyborach parlamentarnych, gdy okazało się, że PiS straci władzę w kraju, w kilku spółkach doszło do szybkich zmian personalnych. W kuluarach jest to określane jako „ucieczka z pokładu” i poszukiwanie bezpiecznej przystani w instytucjach, które jeszcze przez jakiś czas pozostaną pod kontrolą PiS.

Źródło https://businessinsider.com.pl/biznes/zmiany-kadrowe-w-jsw-premier-tusk-konczy-sie-etap-upartyjnienia-wszystkiego/tqjd394

Popularny