Szukaj
Close this search box.

Zygmunt Solorz przejmuje dwa biznesy. Zbuduje elektrownie, jakich do tej pory nie było

Zygmunt Solorz przejmuje dwa biznesy. Zbuduje elektrownie, jakich do tej pory nie było

Kontrolowana przez Zygmunta Solorza (jednego z najbogatszych Polaków) grupa ZE PAK poinformowała w czwartek, że razem ze spółką PAK-Polska Czysta Energia (z grupy Cyfrowego Polsatu) zawarła umowę dotyczącą przejęcia od Goalscreen Holdings Limited udziałów w dwóch spółkach: Energia Przykona sp. z o.o. oraz Neo Energia Przykona X sp. z o.o.

Oba przejmowane biznesy realizują przedsięwzięcie inwestycyjne obejmujące zespoły instalacji odnawialnych źródeł energii w postaci elektrowni wiatrowych w województwie opolskim o łącznej przewidywanej mocy przyłączeniowej około 500 MW.

Zobacz także: Zielony holding Zygmunta Solorza rodzi się w bólach. Najgorszy rok od 2011 r.

— Jesteśmy bardzo zadowoleni z wejścia, wspólnie z ZE PAK, w nowy projekt wiatrowy. Ma już wstępne założenia, jest w początkowym etapie rozwoju i zakładamy, że najpóźniej w 2030 r. będzie gotowy do rozpoczęcia budowy. O jego skali najlepiej świadczy fakt, że jest to zespół elektrowni o mocy 500 MW, a największa obecnie działająca w Polsce farma wiatrowa ma około 220 MW – mówi Maciej Stec, wiceprezes ds. strategii Grupy Polsat Plus.

Projekt wiatrowy zlokalizowany w okolicach Opola to unikalne przedsięwzięcie — dodaje Piotr Woźny, prezes ZE PAK.

Zobacz także: Cyfrowy Polsat Zygmunta Solorza rekordowo zadłużony. Co za odsetki

Ile ta inwestycja będzie kosztować spółki Zygmunta Solorza? Kwota z tytułu nabycia udziałów oraz wierzytelności będzie płatna w częściach wraz z postępem realizacji przedsięwzięcia, a jej ostateczna wysokość zależeć będzie od finalnych parametrów inwestycji. Maksimum to około 110 mln euro, czyli blisko 475 mln zł.

Źródło https://businessinsider.com.pl/biznes/solorz-przejmuje-dwa-biznesy-zbuduje-elektrownie-jakich-nie-bylo/9ctq67h

Popularny