Szukaj
Close this search box.

Idą zmiany w spółkach. Minister odwołał kolejnego nominata PiS

Idą zmiany w spółkach. Minister odwołał kolejnego nominata PiS

Zbigniew Gryglas został odwołany ze składy rady nadzorczej Polskiej Grupy Energetycznej — zdecydował minister aktywów państwowych Borys Budka. „Wkrótce kolejne dobre zmiany w spółkach Skarbu Państwa” — napisał na platformie X szef resortu nadzorującego państwowe spółki.

Zbigniew Gryglas trafił do ogólnopolskiej polityki w 2015 r., gdy został wybrany posłem z list Nowoczesnej, ale już w 2017 r. porzucił tę formację na rzecz wchodzącego w skład rządzącej wówczas Zjednoczonej Prawicy Porozumienia. W 2019 r. nie udało uzyskać mu się mandatu europosła. Przegrał także wyścig o reelekcję. Trafił jednak do resortu aktywów państwowych, a w 2020 r. otrzymał stanowisko pełnomocnika rządu ds. morskiej energetyki wiatrowej.

Jesienią 2021 r. najpierw stracił stanowisko w rządzie, a następnie trafił do rady nadzorczej PGE.

Zobacz też: Pierwsze odwołanie z rady nadzorczej Orlenu. Co jeszcze trzeba, by zwolnić Daniela Obajtka?

PGE zwołuje walne

Krótko po informacji o odwołaniu Gryglasa Polska Grupa Energetyczna poinformowała w oficjalnym komunikacie, że 31 stycznia o godz. 12:00 rozpocznie się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie spółki. Głównym punktem obrad będzie dokonanie zmian w składzie rady. Można zakładać, że po dokonaniu zmian nowa rada przystąpi do wprowadzenia zmian w składzie zarządu energetycznej spółki.

Źródło https://businessinsider.com.pl/biznes/ida-zmiany-w-spolkach-minister-odwolal-kolejnego-nominata-pis/q2ty1qd

Popularny