Szukaj
Close this search box.

Ponad 600 tys. gości w Aquaparku! To lato było rekordowe

Ponad 600 tys. gości w Aquaparku! To lato było rekordowe

Wrocławski Park Wodny – 15 lat zabawy

Sezon wakacyjny otwarty został z przytupem. 24 i 25 czerwca na Aqua Summer Party pojawił się zespół taneczny Samba Art., bębniarze z Pomerania Bloco Show, wielokrotni mistrzowie disco i hip-hopu – wrocławski zespół taneczny 3Dance oraz śpiewający o „gorących kobietach” Norbi. 
Norbi w wakacyjnym klimacie nad wodą, na leżaczkach, sprawdził się znakomicie. Kolejne tygodnie wakacyjne bogate były w tematyczne weekendy, m.in. Szalony weekend z Barbie, gdzie wybieraliśmy Kena i Barbie Aquaparku, zarówno w kategorii dziecięcej, jak i wśród dorosłych.
Aneta Rawecka, dyrektor marketingu w Aquaparku
Dużą frekwencję Aquapark wykorzystywał też dla działań ważnych społecznie. Zorganizowano np. charytatywny weekend z Psim Patrolem i bohaterami lubianej wśród dzieci bajki o psach, które ratują ludzi z niebezpiecznych sytuacji. Aquapark zaprosił do siebie wolontariuszy ze schroniskowymi psami oraz podzielił się dochodem ze sprzedaży biletów z tego dnia, przekazując 10 tys. zł na wrocławskie schronisko dla zwierząt. 

Piracki statek i nowa sauna

Jeszcze nigdy tak wiele dzieci nie uczestniczyło w półkoloniach. Aż 661 dzieci uczyło się pływania, zachowania nad wodą i w wodzie, pływania na deskach nurkowania w 8 wakacyjnych przestrzeniach. A ponad 300 dzieci i młodzieży oraz osoby dorosłe skorzystały z organizowanych po raz pierwszy kursów intensywnej nauki pływania.  
W czerwcu w Aquapark Wrocław otworzyliśmy dwie nowe zjeżdżalnie Watermelon i Cactus. Pierwszą dla osób lubiących szybką jazdę z efektami świetlnymi, drugą wolniejszą, ale również z wrażeniami. Przebudowaliśmy strefę wypoczynku na górce przy basenach rekreacyjnych.
Grzegorz Kaliszczak prezes Wrocławskiego Parku Wodnego
Pojawiły się wygodne, obrotowe leżaki, rozbudowano strefę gastronomii o cocktail bar, dla najmłodszych powstał nowy plac zabaw – prawdziwy statek piracki na bezludnej piaskowej wyspie. W wiosce saunowej powstała nowa infrared sauna, ze specjalnymi 16 promiennikami na podczerwień. 
W strefie saun odbywały się tematyczne wieczory i noce saunowe, czyli ceremonie z autorskim programem muzyczno-teatralnym. Przy okazji sporo innych nowości: masaże relaksacyjne, ceremonie dźwiękowe z użyciem mis tybetańskich, ceremonie aromaterapeutyczne.
W strefie siłowni i fitness organizowaliśmy Aktywne Weekendy z wieloma konkursami i wyzwaniami sportowymi, wprowadziliśmy kilka nowych zajęć, m.in.: jogę na świeżym powietrzu  w wiosce saunowej, core, fitness fight, jum rope oraz bootcamp fitness na siłowni zewnętrznej. Aquafitness, czyli Aquazumba,  Aquajogging, Aquaboard to ulubione aktywności w wodzie w okresie wakacyjnym.
Sergii Novosad odpowiadający za działanie strefy fitness i saun
Wszystkie te działania przyczyniły się do olbrzymiej liczby odwiedzin wrocławskiego Aquaparku w sezonie letnim. Już w sierpniu padł rekord frekwencji – 1,5-milionowy klient w roku 2023. 

Aquapark – jaki jest wrzesień? 

To przede wszystkim olbrzymi nabór do szkoły pływania. Zajęcia rozpoczęły się 1 września i potrwają do 21 czerwca 2024. W roku szkolnym w aquaparkowej szkole pływania popołudniami przez cały rok szkolny 2023/2024 uczyć się będzie pływać 3000 dzieci. Do tego około 4000 dzieci w czasie zajęć szkolnych właśnie w Aquaparku będzie miało swoje lekcje WF. Część będzie je spędzać na basenie a część na siłowni.  

Aquapark w liczbach – sezon wakacyjny – lato 2023 

  • Liczba wejść ogółem: 641966
  • Liczba dzieci na Aquawakacjach (półkolonie):  661 
  • Liczba ceremonii saunowych: 1990 
  • Liczba Seansów saunowych: 1698
  • Liczba gości w strefie Saunarium: 119179
  • Liczba gości na zajęciach i w strefie Fitness: 70129
Zobacz również

Popularny